Auger Aliassime-Quigley | Gatineau F1 - tvrdý povrch Autor: Winkler

2.3.2017 21:04
Tenis
Gatineau F1 - tvrdý povrch
2017-03-02 22:00:00
2.23
2
Quigley
TIPSPORT CZ/SK
vitez zapasu

Generační souboj. Na jedné straně osmadvacetiletý Američan Eric Quigley. Hráč, který hraje na hraně challengerů a futures. Eric má kvalitní servis a nebojí se útočit. Letos se mi nejvíce líbil na challengeru v San Franciscu(také halový podnik), kde přes kvalifikaci prošel až do čtvrtfinále. V tomto turnaji mu na raketě skončili třeba Smyczek nebo John-Patrick Smith. Tady na futures v kanadském Gatineau v prvním kole nedal čuchnout Struvayovi 6:3 6:0.

Na druhé straně uvidíme velmi zajímavého hráče. Rok narození 8.8 2000. Teprve šestnáctiletý Aliassime je velký talent. Ten ukázal například minulý rok na juniorském US Open. Jinak po většinu roku objíždí futures, které se konají především na americké antuce. Tam má letos bilanci 16/4. 

V hale toho ale odehrál pramálo. 

Shrnuto. Na jedné straně domácí mladík s velkým talentem. Na druhé straně už zkušený Američan, který je zvyklý na rychlý povrch.

Přechod mezi juniory a dospělými je opravdu velký. Eric je zkušený hráč a já ho tady jako outsidera nevnímám. Kurs 2,23 si rád zahraju.