Zápisník sázkařské nuly #6

Autor: stal123 Publikováno: 10.10.2014 08:43


od kamaráda Standy


Provádím výzkum

Tak jsem se rozhodl, že zkusím udělat svůj osobní výzkum, před derby pražských S. Všichni asi víte, jak zápas dopadl, ale pro náš příběh to není až tak důležité. Dlouho jsem váhal, zda vůbec uvažovat o Gambrinus lize. Moc tomu nepomohlo, že jeden známý z Jablonce mi vyprávěl veselý příběh o Miroslavu Peltovi. Když vypukla aféra s úplatky a odposlechy, vyprávěla Peltova babička v kadeřnictví dalším babičkám, že Mireček sedí doma, má plný kalhoty a celá rodina čeká, kdy si pro něho přijde zásahovka. Nakonec se ukázalo, že zrovna na něho Policie neměla dost důkazů, takže se stal předsedou fotbalové asociace.

To mohla být jedna z věcí, které člověka odradí od sázení na českou nejvyšší fotbalovou soutěž. Výhodou ovšem byla moje znalost domácího prostředí (České republiky), která jak jsem sám sobě namluvil, mi jistě mé odborné zkoumání usnadní. Vzal jsem si k ruce tedy notebook a začal projíždět soupisky a výsledky obou pražských S v dosavadním průběhu ligy. Matně jsem si pamatoval, že při těchto zápasech taky prochází Prahou průvody „fanoušků“ obou táborů, ale tak nějak jsem tušil, že na výkon hráčů to asi nebude mít vliv. Prahou prochází lecjaké průvody. Prahou nedávno prošel i průvod romské hrdosti. A já myslel, že jdou do práce.

S velkým zklamáním jsem zjistil, že za Slavii už nenastupuje legendární dvojice Suchý – Šourek. Vždycky jsem si říkal, jak se dokáže komentátor nesmát, když vyslovuje ta dvě jména za sebou a byl to i jeden z důvodů, proč jsem v dávných dobách sledoval utkání Slavie. Vlastně jsem tak nějak přišel na to, že se současného kádru Slavie neznám prakticky nikoho. U Sparty to bylo jednodušší, některá jména jsem znal, přeci jenom posledních pár let nám Sparta dělala vytrvale ostudu v evropských pohárech, zatímco Slavia se k tomu (naštěstí?) ani nedostala.

Když jsem si vyhodnotil stávající výsledky, aktuální formu a zdravotní stav hlavních opor, došel jsem k závěru, že utkání musí skončit remízou, nejspíš bezbrankovou. Samozřejmě neskončilo, Sparta vyhrála, Slavia byla nemohoucí a já se utvrdil v tom, že i přes podrobný výzkum vím pořád o sázení velký prd.