Vklady, bank a finance

Autor: stal123 Publikováno: 15.10.2014 10:25


Trocha rad lidem co o to měli zájem


Jak sázet ziskově?

Nejdříve odkážu na tento článek:

http://tipmatchbets.com/index.php?cz&page=articles&article=open&id=19

Kdo ho přelouská ten si zaslouží zbytek J

 Dost lidí mi poslední dobou píše o radu, jak sázet ziskově a co dělat dobře nebo nedělat špatně. Nevím jestli jsem úplně kompetentní vzhledem k mým statistikám na webu, ale zároveň musím říct, že 90procent tipů co sázím jsou od lidí tady na webu a ten zbytek je můj nebo od jiných zdrojů. A na těchto tipech ziskový jsem. Nebývalo tomu vždycky tak.  Před mnoha a mnoha lety ano. To jsem byl ziskový hodně(viz článek: http://tipmatchbets.com/index.php?cz&page=articles&article=open&id=17 opět kdo to přelouská tak má zlatého bludištáka J

  Po návratu k sázení to žádná sláva nebyla. Až poslední dva roky je to ziskové. Ze začátku jen tak sem tam něco. Posledních 12 měsíců už ale můžu říct, že dosahuju pravidelného pro mne zajímavého zisku. Dal jsem si řekněme měsíční minimum, které „musím“ splnit a cokoliv nad je jenom dobře.  Tak a teď bych asi měl napsat, jak toho dosáhnout. Univerzální recept neexistuje, takže vás zklamu, ale nějaké rady samozřejmě zkusím dát, ovšem ne každému mohou vyhovovat.  Každopádně zkusím být konkrétní a neschovávat se za obvyklé omáčky.

Hlavně podotýkám, že je to řekněme můj styl sázení a mnohým se třeba nemusí líbit. To si ale nechte pro sebe J J

1)   Začnu vklady a bankem a prací s penězi obecně. Protože to je spolu s disciplínou řekl bych min. 50procent úspěchu.

Teď mne možná někteří budou kamenovat, ale z mých zkušeností je to tak. 

Bank, který do sázení na začátku vložíte MUSÍ být takový, aby Vás nezruinoval a mohli jste si dovolit o tyhle peníze přijít, ale zároveň MUSÍ být tak velký, aby pro Vás ty peníze byly důležité a mrzelo Vás o ně příjít. Ono totiž dle mně platí, že čím za méně sázím, tím těžší je udržet disciplínu, protože nám na těch penězích nezáleží. Příklad: Kamarád(pracující člověk s průměrným výdělkem) dává do sázení vždy 200Kč. Dokonce překvapivě drží moneymanagement a to trochu agresivní 10procent banku na sázku. Tedy 20 Kč na sázku. No a tady je právě ten kámen úrazu. Je 200Kč nebo tedy 20 Kč na sázku taková částka, aby člověk sázel zodpovědně a vyvaroval se sázek“ na zkoušku“ nebo takových těch rychlovek abych měl ještě něco na noc vsazeno atd?  Dle mých zkušeností rozhodně ne! A pokud tak je to strašně strašně težké to udržet. Navíc případné výhry nejsou moc motivující a hlavně si musí člověk uvědomit, že ač ho to baví, tak by měl být čas, který věnuje přípravě na sázku(ať už si tip „dělá“ sám“ nebo ho čte a následně ověřuje z jiného zdroje), být adekvátně ohodnocený.  Protože to pak člověk může jít na brigádu do Teska a vydělá si za stejný čas víc peněz J

 

Takže mé doporučení co se velikosti banku týče je, aby to byla částka, za kterou by jste si rádi koupili něco co si rozhodně nekupujete každý den. Aby Vás prostě ztráta této částky docela mrzela, ale nezruinovala!

 

Teď k tomu kolik dávat na jednu sázku peněz

Obecně se říká, že by to němělo být více než 3procenta banku. Tady je nejasné zda je to z počátečního banku nebo aktuálního. Každý to chápe jinak. Já to mám z počátečního, protože by mě fakt nebavilo to pořád přepočítávat.  Když vezmu stupnici vkladů 1/3 až 3/3 tak tedy 1-3procenta. Toto je podle mě super bezpečná varianta, protože teoreticky Vám nemusí vyjít 33sázek za plný vklad v řadě a pořád ještě máte 1procento, s kterým teda už moc parády neuděláte, ale pořád tam ta šance je.

Já osobně to mám nastaveno na stupnici 1/5 až 5/5 a agresivní MM 5-9procent z banku. Tedy 1/5 je 5 procent a 5/5 9procent. S tím, že ale upřímně hraju povětšinou 3/5. Sem tam 4/5 a 5/5 jen opravdu zřídka.  Tedy nejčastěji hraji za 7 procent. Jak jsem psal ne každému se to může líbit. Mně to ale takto vyhovuje. Udržuje mě to ve střehu a taky musím podotknout, že již mám bank z vyhraných peněz, takže ten tlak přijít o ně už není tak velký, jako když šlo o prací vydělané peníze.   Pokud bych měl doporučit tak držet se někde mezi tedy řekněmě mezi 2-6 procent při stupnici 1/5 – 5/5.

 

Teď k práci s penězi. Asi se ptáte co tím myslím.

Myslím tím to, jak si zajistit (předpokládejme, že jste úspěšní), že peníze zas později neprohrajete něco z nich opravdu budete mít. Nevím, jak to máte vy, ale já měl tendenci s přibývajícími penězi na sázkařském učtě za prvé porušovat výši vkladů, ale hlavně mě to svádělo k více sázkám a tedy i sázkám méně kvalitním. Protože co si budem povídat čím víc tipů za den vsadíme tím méně kvalitní jsou, protože těch opravdu dobrých je denně pár. Nicméně zpět k tématu. Svádělo mě to sázet víc sázek, protože ty peníze na sázkařském účtě byly dostupné. A samozřejmě to většinou vedlo k tomu, že jsem je zase prohrál.

Stanovil jsem si tedy cílovou částku, kterou chci každý měsíc určitě mít. Zde podotýkám musí být reálná a spíše menší, aby to pak nebylo tak, že riskujete jen aby jste ji na konci měsíce měli. Napíšu to upřímně. Můj minimální cíl na každý měsíc je 5000Kč. Což je pro mě již zajímavá částka, když vezmu v potaz, že sázení je má záliba a že jsem pracující člověk, takže by pro mě třeba 500Kč nebylo zajímavých.  Takže funguji tak, že každý měsíc začínám stále s tím stejným bankem a jakmile se můj bank navýší o 5000Kč, tak je vybírám na bankovní účet.  Tím mám splněno a pokud se mi do konce měsíce podaří znovu dosáhnout této částky tak opět vybírám. Pokud již ne tak na konci měsíce vybírám zbytek toho co je tam navíc oproti banku.  Pokud by sel bank do mínusu musel bych ho pak samozřejmě z těch vyhraných peněz na konci měsíce dorovnat(to ovšem můžu i dodatečně, když bych všechno prohrál, takže to nedělám a sázím se zbytkem banku s tím, že nejdřív se ho snažím dorovnat na původní hodnotu a pak opět dosáhnout cílové částky) To jsem naštěstí posledních 8 měsíců nemusel řešit.

 

Tímto bych uzavřel první část.

Ve druhé, pokud bude zájem, bych zkusil něco napsat o svém výběru tipů a o kurzech a zda sólo či ako.