Pár rad o tom jak vybírat tipy

Autor: stal123 Publikováno: 21.10.2014 22:12


pro ty co to ještě zajímá :)


Tak konečně došlo na vámi tolik žádané téma :)

Jak jsem již psal kvůli časové tísni a tedy s tím souvisejícím úpadkem úspěšnosti vlastních tipů, jsem se musel přeorientovat před pár měsíci na tipy cizí. A překvapivě nebo možná očekávaně :) jsem dosáhl lepších výslesků než na tipech vlastních. Ze zápasů co sázím tvoří cizí tipy cca 90% z toho tak 70 je odsud a zbytek od kamarádů a známých s kterými si píši přes FB, ICQ atd.  Nicméně pro všechny platí stejná pravidla.

Zkusím tu vypsat ty podle mě nejdůležitější.

1) Tipy sázet pouze od lidí, které aspoň nějakou dobu sledujete. Tj rozhodně neprolézat x stránek a věřit slepě všemu co se tam píše. Kolikrát to jsou tendenční tipy na zvednutí si protikurzu(hlavně na těch mezinárodních obrovských forech) a nebo to jsou tipy nepřesné a zavádějící. A samozřejmě nelze si každý tip ověřovat na ofiko stránkách atd. To už si ten tip můžete udělat sami.  Lepší cesta je sledovat jedno max. dvě fóra a lidi na něm a časem zjistíte komu se dá věřit a komu méně. A zároveň časem poznáte, že u někoho se vyplatí sázet podle něj spíše na "tutovky" u jiného zas, když dává vysoké kurzy na překvápka. Někomu vycházejí overy a jinému zase sázky 1x2. V tomto vám konkrétně neporadím, to si musíte odsledovat sami. Ale za mě říkám, každému jde něco lépe a na něčem je ztrátový. 

2) Tipy podle někoho sázet ihned po přidání, aby jste měli kurz či hranici nebo hcp takový jako má ten od koho opisujete. Případně se držet jeho rady do jakého kurzu, hranice, hcp je to ještě vsaditelné, ale pak samozřejmě už upravit vklad, protože přeci jen část hodnoty v tipu jste již třeba ztratili. Pokud je kurz atd již pod mezní hranicí tak NESÁZET!! I když se to může zdát jako ztráta. Musíte myslet na to, že ten podle koho to sázíte už by to za ten kurz atd také už nevsadil. 
Takže pokud chcete mít co největší zisky tohle je dle mě strašně důležité pravidlo. Sázet za kurz, hranici, hcp co nejbližší(nejlépe přesně ten) co vsadil ten od koho tip opisujete.

3) Tipy resp. analýzy si poctivě číst. I nejlepší tipér má sem tam slabší chvilku a někdy, když si tip přečtete, tak zjistíte, že to třeba dle vás není zas takové terno. 

4) S pravidlem 3 dost souvisí pravidlo 4 a to je můj vnitřní pocit. Pokud si tip čtu a něco tam uvnitř mi říká to je ono nebo naopak je tam určitá pochybnost. Něco se mi tam nezdá a nelíbí a i když nejsem na tu danou ligu či sport odborník, tak dávám na svůj pocit. Jsou to moje peníze a možných tipů za rok jsou tisíce, tak se nic nestane, když nějaký tip kvůli svému vnitřnímu pocitu vynecháte. 

5) Dát na aktuální "formu" tipéra. U každého se objeví dobré a špatné serie. Podle mě je potřeba se na těchto seriích svézt. Můžete podotknout, že každá serie jednou skonči. To je jasné. Ale serie je několik, někdy i mnoho ok tipů a měli by jste velkou smůlu kdyby zrovna hned ten první co vsadíte byl KO. Znám to i od sebe, že když člověk chytne, jak se říká formu, tak pak vidí na první pohled, co vyjde a prostě JEDE. Stejně tak u špatné serie člověk přemýšlí a přemýšlí až nakonec jde třeba zbytečně na jistotu a kolikrát je to na škodu. Tohle neberu za hlavní pravidlo, ale rozhodně si kontroluju v jaké "fázi" formy se tiper od kterého opisuju nachází a přihlížím k tomu.


6) Pokud se více moderátorů shodne na jednom tipu pak hraji za zvýšený vklad. Pokud jdou proti sobě tak vynechávám. 

7) Absolutně odmítám holotipy, protože když nevím co dotyčného k tipu vede nemůžu to přeci vsadit. Třeba ho k tomu vede jen to, že je fanoušek jednoho z týmů atd.

Počet tipů co si vybírám nelze přesně napsat. Někdy je to z celého dne jen jeden a někdy zas klidně i 10. Prostě podle toho co se tu objeví a jak to splňuje výše uvedená pravidla.

Vím, že v tomto článku jsem nebyl tak konkrétní jako v minulých, ale bohužel tady nelze napsat nějaký přesný postup.

Co se limitů týče a jak se jim aspoň trochu bránit necháme na příště. Stejně tak téma, které bude čím dál aktuálnější a to je výběr sázkové kanceláře vzhledem k připravovanému uvolnění vstupu zahraničních sázkovek na náš trh :) :) :)