Veselý-Karlovič | Ostatní Autor: Kubhajzl

22.5.2014 21:15
Tenis
Ostatní
2014-05-23 11:00:00
2.8
3
Karlovič
TIPSPORT CZ/SK
Ostatní
      vs.            

Jirka porpvé postoupil do SF turnaje ATP a hned na něj bude kurz 1,40 vidím dobře? A na Ivoše 2,80? Tady je něco špatně. Kurz je ovlivněn dnesšním jeho dobrým výkonem a naopak ultra tragickým výkonem Jurgena Beneše který si vybral den "blbec" a nevyšlo mu prostě nic - Jirkovi tam naopak spadlo vše do čeho plácl.

"Cítím se se skvěle. Je to můj nejlepší výsledek kariéry, ale ještě nejsem spokojen a doufám, že dojdu co nejdál," řekl po utkání v rozhovoru na kurtu Jiří Veselý, pro něhož byla už čtvrtfinálová účast životním maximem. "Předvedl jsem tady super výkony. Hodně mě těší, že jsem vždy zachoval klidnou hlavu v kritických momentech. Není to něco nového, ale je to pozitivní posun oproti minulým zápasům," pochvaloval si tenista.

Melzera ničil přesnou hrou, dařily se mu i náběhy na síť. Po jednom z nich Rakušan ve čtvrté hře druhé sady, když prohrával už 0-3, z frustrace rozmlátil raketu o zem. Game nakonec zachránil a snížil na 1-3, ale zbytek zápasu už zase patřil jeho soupeři.

"Hrál jsem solidně, ale Jürgen nepředvedl svůj nejlepší tenis. Nechytil vůbec rytmus, hodně kazil a ke konci měl i trošku smůlu," řekl Veselý na adresu manžela české tenistky Ivety Benešové, kterému pokazil dnešní 33. narozeniny. "Výsledek neodpovídá úplně průběhu na kurtu. Byly tam vyrovnané gamy přes shodu, ale na svém servisu jsem byl suverénní," řekl Veselý.

Jirka je v pohodě nebot Deutschland je jeho druhý domov - z toho mám malinko strach.

Na turnaji v Německu se Veselý cítí skoro jako doma. Od dvou do 12 let totiž vyrůstal s rodiči u Wolfsburgu, kde jeho otec Jiří trénoval tenis. "Německu patří moje dětství, mám na to krásné vzpomínky a mám tam hodně kamarádů i přátel. Je pěkné se sem vracet a jsem strašně rád, že mi na turnaji vycházejí vstříc, čehož se snažím využít," řekl Veselý.

Po utkání trvajícím jen hodinu a tři minuty plánoval oběd a možná návštěvu centra města. "Hlavně potřebuji rehabilitaci a odpočinek, abych byl dobře připraven na semifinále," řekl tenista, kterého nedávno trápil problém s achilovkou. "Noha je dobrá, musím se o ni starat, ale vůbec mě už nelimituje," řekl Veselý.

Každý zápas je jiný a po velkém úspěchu u těchto mladých hráčů přichází většinou velký pád a vystřízlivění a to hned většinou v následujícím kole.

Chorvat dnes vyřadil obhájce titulu Monaka který tu měl velmi dobrou formu a maximální motivaci spojenou s obhajobou titulu - pomohl si 19 ace, ztratil za 3 sety jednou servis a BP měl 7/8 a proti jeho servisu se asi Jirka moc do hry nedostane. Jen bych tak dodal že s Jirkou 19 ace, předtím 11 ace a s Kamkem neuvěřitelných 23 ace - takže dohromady 53 ace!!!! za 3 zápasy a servis ztratil jen jednou což je průměr jeden na zápas.

Jirka je v laufu ale Chorvat je obr velký a obr zkušený a ve svých 35 letech je to jeho jedna z posledních šancí na titul- myslím že jeho šance jsou daleko větší než naznačuje kurz - viděl bych to max. na 55/45 pro Jirku a tak kurz na Chorvata je obr value jako on sám.