Slovan Bratislava - Senica | Ostatní

Autor: Dragon
ROI 2.72 Zisk 22.26 Počet tipů 289


Slovan Bratislava - Senica | Ostatní | Fotbal

Datum zápasu 15.8.2014 18:30
Kurz 1.94
Vklad 3
Sázková kancelář PINNACLE
Tip Ostatní - Senica AH +1

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na doublestarbet.sk

Popis tipu

SLOVAN BRATISLAVA na Slovensku obhajuje titul, kvôli účasti v Lige majstrov odohral v novej sezóne Fortuna ligy len tri zápasy a všetky tri vyhral zhodným výsledok 2:1. Súpermi boli nováčik z Podbrezovej, potom Ružomberok, ktorý po obmene kádra nemôže čakať príliš úspešnú sezónu a trápiace sa Košice, čiže Slovan v lige nejako extra preverený ešte nebol. Treba však povedať, že jeho káder je natoľko kvalitný, že ho ani veľa mužstiev preveriť nedokáže.

Jedným z hlavných dôvodov stávky je fakt, že Slovan bude mať po tomto ligovom stretnutí štyri dni na to, aby sa pripravil na zápas play-off predkola Ligy majstrov. A najprestížnejšia európska súťaž má pre vedenie i hráčov určite niekoľkonásobne vyššiu prioritu ako Fortuna liga. Aj vyhlásenia hráčov, že si pri žrebe želali práve bieloruský Borisov svedčia o veľkom sebavedomí a odhodlaní, takže sa budú sústreďovať najmä na stredu. Neverím, že Slovan nastúpi v plnej sile, skôr čakám kombinovanú zostavu s náhradníkmi, aj keď tí majú tiež svoju kvalitu. Chýbať bude kanonier Vittek, i keď ten kvôli zraneniu odohral v sezóne len 45 minút. Nevýhodu domácich vidím v mladej stopérskej dvojici Niňaj (20 rokov) a Hudák (21 rokov), k dispozícii by však už mal byť aj skúsenejší Gorosito.

SENICA v minulom ročníku na pohárovú Európu nedosiahla a v novej sezóne sa budú snažiť o nápravu. Zverenci českého trénera Hapala sú po piatich dueloch bez prehry s bilanciou 2-3-0 a skóre 6:4. V priebehu týždňa odohrali stretnutie Slovenského pohára v Gabčíkove a potvrdili úlohu favorita.

Výbornou správou je návrat Tomáša Kóňu, tvorcu senickej hry, ktorý v Gabčíkove odohral prvé minúty po vážnom aprílovom zranení. Stále sa musí šetriť a je vylúčené, že v Bratislave nastúpi v základe, jeho zdravotný stav sa však zlepšuje a takéto novinky sú povzbudením pre celú kabínu. Zo Senice pred sezónou odišlo pár dôležitých hráčov, naopak za najväčšie posily považujem defenzívneho záložníka Hušeka (5/0) a útočníka Majtána (2/0), ktorý sa v lige zatiaľ nepresadil, no v Gabčikove sa mu podarilo streliť hetrik.



Slovan má kvalitnejšie mužstvo, ale za daných okolností, keď hráči i fanúšikovia hovoria o historickej šanci prebojovať sa do skupinovej fázy Ligy majstrov, je podľa mňa chyba favorizovať ho v kurzoch okolo 1.50. Senica neprehrala v tejto sezóne ani jeden zápas, a to má odohrané dva duely naviac. Slovan doma neporazil ani Podbrezovú a Ružomberok o viac než gól, pričom v oboch prípadoch rozhodol o svojom triumfe až v závere. Senica má podľa mňa väčšiu kvalitu než spomínané dva celky a verím, že by v Bratislave mohla uhrať aspoň bod, aj keď jej vzájomná bilancia so Slovanom na jeho pôde je dosť mizerná.

4:1 KO