Rotherham United-Leeds United | Ostatní

Autor: Purple
ROI -1.89 Zisk -12.96 Počet tipů 294


Rotherham United-Leeds United | Ostatní | Fotbal

Datum zápasu 17.10.2014 20:45
Kurz 1.75
Vklad 3
Sázková kancelář BET365
Tip Ostatní - under 2,5

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na sazkabet.cz

Popis tipu

Střet dvou průměrných týmů Championship, které navíc střelecky právě nezáří. Věřím, že v tomto yorkshireském derby moc branek padat nebude.

Nováček Championship Rotherham United změnil strategii, zatímco v League One hrál hodně útočně a dával i dost gólů, ve vyšší soutěži už je všechno jinak. Kvalita dopředu není nijak velká, a tak staví především na defenzivě. Což se docela daří, o čemž svědčí i ubráněná remíza 1:1 v Norwichi v posledním zápase před reprezentační přestávkou. Rotherham hraje spíše upracovaný fotbal, chybět mu bude největší ofenzivní eso Luciano Becchio, který dřív hrál právě za Leeds (strávil tam 5 let!) a nyní hostuje z Norwiche – k jeho velké smůle si pochroumal kotník a bude mimo hru minimálně tři měsíce. V útoku tak podle všeho nastoupí nevýrazná dvojice Derbyshire–Revell.

Rotherham odehrál v Championship na podzim 11 zápasů a více než dva góly padly pouze v jednom utkání.

Leeds United naplňuje předpoklady o další divoké sezoně. Sezonu začali s Dave Hockadayem na lavičce, pak dočasně manažeroval Neal Redfearn. Týmu se pod jeho vedením dařilo, jenže majitel Ital Massimo Cellino měl jiné plány, Redfearna vrátil na post asistenta a jako manažera přijal Slovince Darko Miljaniče. Na anglický fotbal poněkud exotická volba... Leeds pod ním zatím nemá dobré výsledky a podle signálů, které prosáknou ven, v klubu nevládne nijak pohodová atmosféra. Útočník Billy Sharp, který měl být velkou posilou, prohlašuje, že je frustrován, protože ho nový manažer nenechává hrát. Zkušený obránce Warnock byl vyřazen z kádru za provokativní gesto směrem k majiteli, který se ho kvůli jeho vysokému platu chce zbavit. Leedsu citelně chybí myšlenka v záložní řadě, má celkem solidní obranu, ale směrem dopředu je to spíše hra na náhodu. Nejlepším střelcem týmu je 23letý francouzský rodák Souleymane Doukara se čtyřmi brankami, který hrál předtím v Itálii za Catanii a Juve Stabia. Tým je hodně postaven na italských hráčích, což je samozřejmě způsobeno původem majitele.

Leeds overy také právě nehází, celkově v lize zatím jen tři. Posledním utkáním v Championship bylo derby v Sheffieldu na Hillsborough s výsledkem 1:1.