
vs.

ATP 250 Swiss Open Gstaad - SF.
Tak na tenhle bet sem čekal celej týden.
Já co dám do tipů tak je easy lost a co ne tak easy win. A dnes to zlomím i v tipech. Teda ne já ale Thomaz za mě.
Zkusím se omezit jen na fakta.
1) Bellucci a Švýcarsko - tahle kombinace prostě funguje dlouhodobě a ani on sám možná neví proč.
Brazilec je dvojnásobným vítězem tohoto turnaje - vyhrál jej nejprve v roce 2009 a podruhé o 3 roky později tedy 2012. Ted máme 2015......Takže zase po 3 letech deja-vue?? Loni jen QF tady.
Letos získal jediný titul - ano kde jinde než ve Švýcarsku - Geneva Open.........co dodat asi jen že mám pravdu a že mu to tady svědčí....
2) Brazilcovi svědčí rychlejší antuka a obecně vysokohorské prostředí - letos hrál parádní tenis už v Quitu kde nestačil v SF na epic tenis a životní formu Estrelly a byl to maximálně vyrovnaný spiel.
Měl sem navíc to štěstí že sem ho viděl před nedávnem právě v Genevě - v SF live zničil Giralda a pak ve finále i J. Sousu a hrál neskutečně - ten jeho levácký servis - on si na něm tak neskutečně věří že i když prohrával 0-30 nebo 15-40 tak bylo vidět že si věří a že ví že tam ten servis pošle a easy ty gamy obracel - připomínal mi F. Lopeze minulý rok na grassu který byl taky nebrejknutelný - možná někdo pamatuje.
A propos v Genevě to bylo taky hodně rychlé - opravdu na antuku to mělo parametry slow hardu skoro až - a právě ta rychlá antuka to je jeho.
Gstaad má 1050 n.m. a je to tady taky rychlé a jak vidno z minulosti - tak mu teda maximálně vyhovuje.
3) Má formu - Coppejeans a Robert to bylo rozjezdové lahůdky - včera musel přetlačit nepříjemného Andujara ve 3 setech s nímž to měl 4-2 a který ho vždycky uměl potrápit. Ale dal to a poslední set už vyučoval.
On má opravdu nepříjemný levácký styl s výborným servisem a od base lajny tlačí pořád a je silný ve výměnách.
4) Goffin - malej belgickej prcek (mě fakt připadne hrozně malej) kterej měl neskutečnou epic loňskou sezonu - 69/21 a na antuce 28/5!!! To už nikdy nezopakuje. Loni vyhrál 4 turnaje v řadě - Schveveningen, Poznan, Tampere a pak i ATP Kitzbuhel.
Bylo logické že na tohle navázat bude skoro nemožné a taky že je - letos jenom 23/16 a na antuce jen 9/6 - sledujete ten rozdíl?
Více se mu letos dařilo překvapivě na grassu když hrál final Hertogenbosch a 4) kolo Wimbledonu ale na antuce jen QF Roma a 3) kolo RG - jinak bez výsledku.
5) Nemá formu - minulý týden v Bastadu jej vyprášil s debaklem Paire. Tady sice rozdrtil Zeballose ale ten už dlouho není měřítkem.
Včera sem jej sledoval s unaveným J. Sousou který byl po prohraném finále v Umagu a už toho měl dost - Goffin první set ztratil v TB, ve druhém měl náskok brejku a za stavu 5-3 podával do setu - brejk. Následně však neunes ani Portugalec a Goffin srovnal. A třetí set zase 4-2 a podání a místo toho ribrejk a zase TB - ten už zvládnul dobře. Ale jeho výkon se mi nelíbil. Postoupil opravdu s velkým štěstím a po boji který mu sebral dost sil.
6) Únava - Goffin mi přijde bez šťávy. Včera navíc končil QF ve 20 hod. Dnes se hraje ve 13 takže má na regeneraci jen 17 hodin což není moc.
Ale co hlavně. Teď vylezla zpráva že Goffin nebude příští týden z pozice obhájce titulu startovat příští týden v Kitzbuhelu!! Jako nejet obhajovat titul to si může dovolit možná Fedex v Montrealu nebo když je hráč zraněn jako Mašina ted ve Stanfordu ale u něj mě to překvapilo a svědčí to o tom že na tom není opravdu dobře.
David Goffin, kterého zítra čeká semifinále ve Gstaadu, se odhlásil z turnaje v rakouském Kitzbühelu, kde loni získal svůj první titul na okruhu ATP. "Bylo to těžké rozhodnutí, ale když nedávno do mého programu přibylo semifinále Davis Cupu, musel jsem si někde udělat čas na odpočinek. Doufám, že se do nádherných Rakouských Alp příští rok vrátím, protože je to pro mě speciální turnaj," oznámil belgický tenista.
7) H2H - Brazilec Goffina porazil 2013 na hardu v Aucklandu ve 2 setech 7-6 a 6-2. Takže ví jak na něj.
Resume:
Za daných okolností vypsaný kurz na Brazilce hodnotím jako úlet měsíce a tím pádem i bet měsíce. Nelze jinak než v plné palbě. Fair max. 1,7. pro mě je favorit dvojnásobný obhájce titulu. Dnes mu ukáže sever.
Brazilec to sem přijel po 3 letech zase vyhrát a zítra jej nezastaví ve finále ani Thiem. Ale to už bude zase jiný příběh a jiný bet.