Aalborg-Frederikshavn | Ostatní

Autor: kosecek
ROI 4.29 Zisk 73.69 Počet tipů 656


Aalborg-Frederikshavn | Ostatní | Hokej

Datum zápasu 18.9.2015 19:00
Kurz 2.15
Vklad 3
Sázková kancelář BET365
Tip Ostatní - over 5,5

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na sazkabet.cz

Popis tipu

      vs       
Aalborg-Frederikshavn tip over 5,5

Tady asi bookies vychází ze statistik z minulé sezony,kdy hosté měli nejpevnější obranu v lize a ani Aalborg,který skončil až na 8.místě neměl defenzivu až tak propustnou. Jenže mnohé se změnilo.

Piráti přes léto přišli o svou gólmanskou jedničku Mustukovse a hned o své tři nejlepší obránce-Coyle,N.B.Jensen a Bushee. Oslabení je i odchod nejproduktivnějšího hráče Vaskivuo,poté odešli ještě forwardi A.B.Jensen,Koskinen a Nordentoft,kteří ale nebyly klíčoví. Náhrada přitekla především ze švédské 3.ligy. Gólman Lundell dokonce většinu sezony odchytal ještě o soutěž níž,ale s 3.ligou má velké zkušenosti,pár zápasů v kariéře si zachytal i v Allsvenskan. Za ním již dva mladíci,kteří se seniorským hokejem nemají téměř žádné zkušenosti.
I do obrany přišli dva hráči ze 3.švédské ligy-Lundin a R.Karlsson,ale o žádné bombarďáky se nejedná. posily do obrany doplňuje Lindhoj z Herlevu. Největší posila do útoku přišla od dnešního soupeře,Meyer(12+7) by měl být platnou posilou,své by si mohl odehrát i Liss,opět 3.liga Trekroner,který za poslední dvě sezony napálil 48 branek.

Frederikshavn je obhájce bronzu a s uhájením pozic to nebude mít vůbec lehké. I tady odešel gólman number one,a to doslova,Američan Faloon totiž odchytal úplně všechny zápasy v lize,to jest 36 v základní části a 12 v play-off a svého náhradníka pustil pouze jednou v již rozhodlém zápase. I tady odešli top obránci-Birnstill a Jyrkkiö byla dva nejproduktivnější a nejvíc vytěžovaní. Útok tak fatální následky neměl,přišli sice o Lassena(2.nejproduktivnější),K.Jonssona(5.) a již zmíněného Meyera(8.),ale tady alespoň náhrada zafungovala.
Nejprve tedy situace v brankovišti-Z posledního Gentofle přišel mladý Larsen(22 let) a jeho statistiky z loňska mírně řečeno budí rozpaky-20z,průměr 4,56 a "úspěšmost" 84,8%. Druhou posilou mezi tyče je talentovaný Sorensen(možná si ho pamatujete z loňského MS20),který má mezi seniory odchytáno za dvě sezony 20 zápasů...
Do obrany dva příchody,produktivní Američan Kunes(8+27 DEL2) a Edman(6+12)z Gentofle. Hlavní síla potom přišla do útoku-reprezentanti Klarskov-Nielsen(11+11)z Rodovre a Svendsen(7+2)z Herlevu,ale hlavně švédská dvojka Olsson z Innsbrucku a Dahlström ze Södertajle,tedy rozhoně kvalitnějších soutěží.

V přípravných zápasech to obou celkům celkem padalo,paradoxně ve dvou vzájemnách zápasech over nepadl(2x vyhrály Frederici 3:2). Dnes ale věřím v útok a "spoléhám na nepříliš prověřené gólmany a i tomu,že většina ofenzivních tahounů v týmech zůstala.