dostihy Cheltenham | Ostatní Autor: whaler

12.12.2015 09:51
Ostatní
Ostatní
2015-12-12 16:00:00
5.5
1
Sempre Medici - vítěz
BET365
Ostatní

International Hurdle na dvě míle se představí trojice koní, která se v březnu ukázala v Triumph Hurdle, určené čtyřleté nastupující generaci. Není překvapením, že právě dva z nich jsou tady nejskloňovanějšími jmény.

Favoritem je vítěz zmiňovaného dostihu, Peace and Co (1,9:1). Na to, v jakém je tady nabízen kurzu mi ale u něj pár věcí nehraje. Zavděk vezme asi měkčím podkladem, jinak si ale myslím, že by potřeboval pořádné tempo dostihu. Asi takové, v jakém se šlo při jeho triumfu v březnu. Jenže tenkrát bylo na startu 16 koní, zatímco dnes bude proti němu pouhých pět soupeřů. A nějak si nedokážu představit, kdo to tady rozjede. Snad Melodic Rendezvous (26:1), ale určitě nepředpokládám žádný úprk.

Pokud by se tedy šlo pomaleji, určitě by to mělo zvyšovat šance favoritových soupeřů, z nichž nejblíže je kurzově Old Guard (5:1). Ten sice v březnu dokončil v Triumph Hurdle až devátý, když na vítěze ztratil propastných 25 délek. Od té doby se ale dost zvednul a v aktuální sezóně už má na kontě dvě vítězství v handicapech. Forma je tedy na jeho straně, když favorit tady do sezóny teprve vstupuje. Zmínit musím i posledního z této trojice, kterým je Hargam (10:1). Ten byl sice v březnu třetí, poslední start se mu ale moc nepovedl. V handicapu pro čtyřleté dokončil na místní dráze v roli favorita čtvrtý. Je to takový střízlík a nejsem si jist, jestli „testing“ podmínky zrovna ocení.

Vybral jsem si teda irského hosta, kterým je Sempre Medici. Tomu je pět let, a i když na březnovém mítinku skončil šestý v menším dostihu, nebyla to žádná ostuda (startovalo 24 koní a nosil třetí nejvyšší váhu). I jeho další počiny nebyly zlé, v Punchestownu mu byly čtyři kilometry moc dlouhé, ještě při vbíhání do cílové roviny se ale držel s Nichols Canyonem, což je velmi dobrý kůň. Co by mohlo být jeho výhodou je to, že kariéru zahajoval na rovinách, když ve Francii za své počiny v listed kategorii vyfasoval slušný rating 43. Rovněž v Irsku se ukázal na rovinách, když v červnu za své třetí místo obdržel tamní známku 93.

Beru to tak, že pokud by se šlo v pomalejším tempu, může s tím mít favorit problém, zatímco v závěrečném sprintu může Sempre Medici těžit ze své rovinové třídy. Jak už jsem jednou napsal, z Irska koně nejezdí na výlet a za mým tipem stojí hvězdné duo Mullins – Walsh. V tomto kurzu si „Medicínu“ musím zahrát, hodně štěstí!