dostihy Aintree | Ostatní Autor: whaler

7.4.2016 10:31
Ostatní
Ostatní
2016-04-07 14:40:00
1.8
2
L´Ami Serge lépe než Garde la Vi
BET365
Ostatní

Z otvíracího dostihu celého mítinku, Manifesto Novices´Chase na čtyři kilometry se odhlásil „Klokan“ Douvan, což z dostihu udělalo velmi otevřenou záležitost. Mírným favoritem se stal věčný „klokanův“ stín, Sizing John (4:1), což je nakonec i takové logické vyústění. Já mám ale jistou obavu, že tahle distance už může být pro „Johna“ dost dlouhá a nedivil bych se, kdyby se i tentokrát koukal někomu na záda.

O to ovšem v tipu nejde, jedná se hlavně o souboj mezi dvojicí L´Ami Serge (4,3:1) a Garde la Victoire (4,5:1). Tady budu vycházet z tři týdny starého dostihu v Cheltenhamu, kde také nastoupili proti sobě. Zatímco prvně jmenovaný dokončil třetí, tak ten druhý měl pád na třetí překážce před cílem. Je třeba i dodat, že v té chvíli už jeho žokej Johnson musel v sedle vyvíjet jistou aktivitu, zatímco L´Ami Serge chvíli poté sahal i po vítězství. Předposlední překážku ale skočil takovým „flopem“, což ho značně rozhodilo.

Důležité je ale i to, že zatímco pro něj jsou čtyři kilometry podle mě optimální, jeho sok mi sedí lépe na dvou mílovou trať. Také na tuto disciplínu se odklidil zejména kvůli tomu, že se chtěl vyhnout souboji s neporazitelným „Klokanem“. On ale není úplně jednoduchý na ježdění, v průběhu se trochu „válí“ v udidle (pro nezasvěcené – tahá si hlavu k zemi), což pak nad skoky není pro žokeje žádná legrace. Navíc to koně stojí zbytečné síly a čím je distance delší, tím pak chybějí víc a vlastně to i zvětšuje riziko pádu.

Pro mě jsou tedy šance koní v tomto duelu rozloženy celkem jasně. L´Ami Serge půjde na pro něj optimální distanci a na rozdíl od svého soka se při posledním startu do cíle dostal. To, že měl pád může vyvolávat jisté spekulace „co by kdyby“, já si ale myslím, že i tak byl v cíli před ním. Kurz bych viděl minimálně o desetinku níže. Hodně štěstí