Derby County-Nottingham Forest | 2.liga, Anglie

Autor: Purple
ROI -1.89 Zisk -12.96 Počet tipů 294


Derby County-Nottingham Forest | 2.liga, Anglie | Fotbal

Datum zápasu 11.12.2016 13:00
Kurz 2
Vklad 3
Sázková kancelář BET365
Tip over + 2,5 - over 2,5

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na sazkabet.cz

Popis tipu

Jeden z velkých derby zápasů ve druhé anglické lize, East Midlands Derby. V minulé sezoně to zrovna dvakrát v tomto souboji nepadalo, v obou případech se radovali domácí poměrem 1:0. I to je možná důvodem, proč jsou kurzy na over docela vysoko.

V této sezoně je ale situace poněkud jiná. Rams, tedy Derby, zahájili sezonu pod vedením manažera Pearsona, a to bylo jedním slovem fiasko. Byť docela nečekané, tenhle chlápek totiž pozvedl Leicester a má nesporně podíl na tom, co se v tomhle klubu dělo v minulé sezoně. Ale DCFC pod ním prožíval zoufalství právě v útoku. Pearsona vykopli a v současnosti vede mužstvo staronový šéf Steve McClaren a formu momentálně vyladil na stupeň I A, jak by onehdá meldoval putinský pan vachmajstr ve Švejkovi. Posledních pět zápasů slavilo Derby pět výher při 10 vstřelených brankách. McClaren má rád útočný fotbal, má dost solidních ofenzivních hráčů jako Ince, Russell, Vydra (i když ten góly zatím nedává), do hry se patrně vrátí Bent a dobrou střeleckou formu v posledních zápasech prokazuje střední záložník Bradley Johnson. Obrana sice třikrát za sebou udržela čisté konto, jednou dokonce proti Norwichi, ale zbylé dva zápasy byly proti kandidátům sestupu (Wigan, Rotherham). Mám za to, že zadní čtyřka Rams je zranitelná, hlavně střed, kde hraje dost neohrabaný Keogh spolu s Pearcem. Na jednom kraji asi nastoupí teprve 19letý mladík Lowe a na druhém 34letý Baird.

Formu mají i hosté z Nottinghamu, o čemž svědčí tři vyhrané zápasy v řadě. Je to skvěle skórující tým (34, více dal jen první Newcastle), ale zároveň má nesmírně děravou obranu (33, víc dostal jen poslední Rotherham). Útok je velmi slušný, je tam střelec Assombalonga, který je ale každou chvíli zraněný, pak zkušený dánský světoběžník Bendtner a reprezentant Řecka Vellios. Také Forest mají střelecky disponovaného středního záložníka, je jím Henri Lansbury (mj. 3 góly před 14 dny v Barnsley). A obrana, to je opravdu chaos – tým hraje poslední týdny na tři stopery, stabilně jsou tam velmi zkušení, ale nepříliš rychlí Mills a Perquis, pak se do sestavy dostává 19letý talent Worrall, jenž ovšem neodkopal v Championship asi ani pět zápasů. Kvalitní je pravý bek, Američan Lichaj, jenž ale často hraje vlevo, kde mají hosté (při zranění Španěla Pinillose) fakt značnou slabinu. Z toho vyplývá, že by vpravo mohl hrát 20letý Portugalec Pereira, což je velmi šikovný hoch, ale na to, že kope beka, moc nebrání a častěji je ho možné sledovat v šestnáctce soupeře. Forest mají dobrého gólmana, srbskou repre jedničku Stojkoviče, ale ten za tím děravým ansámblem udržel za celou sezonu jen jedno čisté konto...

Z domácího týmu by se měli do neděle uzdravit zmiňovaní Bent a Lowe, dlouhodobě chybí obránci Forsyth a Christie, záložník Thorne a útočník Blackman. Hosté kromě zmiňovaného levého beka Pinillose nemohou počítat s kapitánem Cohenem (defenzivní střed zálohy).

Očekávám zápas ve vysokém tempu, vyhecované derby, oba týmy jsou ve formě, útočně laděné a střelecky schopné, k tomu ani jedna z obran nepůsobí přesvědčivým dojmem. Vychází mi over.

(Škoda že není vypsaná sázka na karty, tady se to bude mydlit, takže snad live)