2ako, Rathnure Rebel a Nichols C | Limerick 4. dostih, Leopardstown 5. dostih

Autor: whaler
ROI 0 Zisk 0 Počet tipů


2ako, Rathnure Rebel a Nichols C | Limerick 4. dostih, Leopardstown 5. dostih | Ostatní

Datum zápasu 29.12.2016 14:45
Kurz 2.58
Vklad 1
Sázková kancelář BET365
Tip 2ako, Limerick 14:45, Leopardstown 15:30 - Rathnure Rebel + Nichols Canyon

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na doublestarbet.sk

Popis tipu

Protože mě dnes na sólo sázku nic extra neoslovilo, zkusím raději za menší vklad akovku složenou ze dvou favoritů. Jedná se o 4. dostih v Limericku (14:45) a 5. dostih v Leopardstownu (15:30).

Prvním dílem do skládanky je Rathnure Rebel, který nastoupí v Limericku do Guiness Novice Hurdle na tři míle proti čtyřem soupeřům. Jako jediný z pole už má s takto dlouhou distancí zkušenost, když před necelými třemi týdny zvítězil na závodišti v Corku stylem start-cíl. Tehdy se šlo na „soft to heavy“ půdě, na které se půjde i dnes. Jeho projev se mi líbil, bylo vidět, že podobné podmínky mu sednou, což se rozhodně nedá říct o jeho soupeřích.

Asi by byl na něho ještě nižší kurz, kdyby proti němu nestála dvojice mága Mullinse, Penhill (4,5:1) a Livelovelaugh (4:1). Prvně jmenovaný zatím běhal jen na dvou mílích, a i když už má na kontě triumf z Gr. 3 dostihu, vždy dělal na překážkách hodně chyb. Tak tomu bylo i minule, když ve Fairyhouse dokončil čtvrtý. Myslím, že kombinace hluboké půdy a tří mílí pro něj bude hodně těžkým oříškem. Pro druhého Mullinsova svěřence mluví to, že si vyzkoušel alespoň čtyři kilometry. V Navanu koncem listopadu ale skončil čtvrtý, i když v konci toho už měl také plné zuby. Nemá toho ale tolik naběháno jako stájový kolega a nějaký pokrok by udělat měl.

Sestavu doplňují dvakrát druhý z menších dostihů Call the Taxie (11:1) a He Rock´s (67:1), který se věnuje hlavně těžkým skokům. Jejich ratingy se pohybují okolo známky 120 (favorit má 140), takže je jasné, že třída na nejlepší jim chybí.

Druhým dílem do akovky je hlavní dostih v Leopardstownu na dvě míle, Ryanair Hurdle, kde Nichols Canyon bude obhajovat loňské vítězství. Do sezóny vstoupil lehkým vítězstvím v Morgana Hurdle v Punchestownu. Tam na něj v průběhu hodně tlačila Jer´s Girl (dnes 13:1), v cíli ale ztrácela 12 délek. Možná dnes zvolí jinou taktiku, ale ani tak mi nepřijde pravděpodobné, že by měla poměr sil otočit. Na třetím místě s ještě větší ztrátou dokončil Ivanovich Gorbatov (17:1), takže ani u něj se nedá předpokládat, že by měl být dnes před favoritem, byť následně ve Fairyhouse předvedl o trochu lepší výkon.

Asi největší choutky na favoritův skalp si tak může dělat Petit Muchoir (4,5:1), který měl před měsícem pád v Newcastle, ve Fighting Fifth Hurdle. Tam už ale nevypadal moc dobře, a nemyslím, že by zasáhl do boje o vítězství. Sice vloni se mezi nováčky ukazoval dobře, když zaznamenal dvě druhá místa v Aintree a Punchestownu, pořád mi to ale přijde málo oproti tomu, co už dokázal „Kanón“.

Sestavu doplňuje stájový kolega mého tipu, Footpad (15:1). Ten se v posledních třech startech ukazoval dobře ve francouzském Auteuil, kde zaznamenal dvě vítězství a těsné druhé místo. To bylo ale na delších tratích, měkčí dráze (v Leopardstownu je dnes „yielding“, tedy na irské poměry pružnější), také francouzské proutěnky jsou mohutnější než ty ostrovní. Možná kurz na něj je trochu přestřelený, dnešní podmínky mu ale každopádně moc do karet nehrají.

 

Když to shrnu, máme tady dva favority, kteří se představí v dostizích, které by jim měly pasovat na míru. To se o jejich soupeřích říct nedá, někomu chybí třída, jiný by zas potřeboval o trochu jinak vypsaný dostih. „Akovky“ moc nemusím, ale tady udělám výjimku. Jak Rathnure Rebel, tak Nichols Canyon by si měli s konkurencí poradit, a kurzy na ně jsou poměrně slušné.  Hodně štěstí!