Velotti A. - Struvay E. | ATP Quito Autor: Winkler

5.2.2017 11:01
Tenis
ATP Quito
2017-02-05 18:00:00
2.16
2
Struvay
PINNACLE
vitez zapasu

Velotti A. - Struvay E.

Jako další tip, jsem si vybral zápas druhého kvalifikačního kola ATP turnaje Quito. Podmínky v Kolumbii jsou takové, že vysoká nadmořská výška tady dělá z antuky velmi rychlý povrch. A proto si dnes vsadím na Struvaye.

Agustin Velotti je klasický "pinkálista" bez většího úderu a největší úspěchy má na pomalé antuce, kde vynikne jeho obranná hra s malým počtem chyb. Argentinec měl minulou sezonu výbornou formu, která se ale někdy v říjnu vypařila a Agustin od té doby nepřešel přes druhé kolo. Letos zkusil jen AO, kde vypadl hned v prvním kvalifikačním kole. Tady v Kolumbiji v prvním kole dostal "dárek" od pořadatelů v podobě soupeře, kterým byl neznámý Ponce(Kurs na výhru Velottiho byl 1,02). Argentinec splnil to co se očekávalo a poměrně v klidu, ikdyž svoje podání si jednou ztratil postoupil dále.

Jeho druhý soupeř ale bude o poznání těžší. Domácí Eduardo Struvay je naprosto jiným hráčem. Většinu tenisové kariéry tráví na antuce, ovšem neztratí se ani jinde. Jeho výhodou je jistě výborný servis a následný přechod na síť, což se moc často už nevidí. Tady překvapil už v prvním kole, kde byl na něj kurs podobný jako dnes a Menendeze porazil ve dvou setech. V zápase uštědřil 20 es a po prvním servise měl 85% úspěšnost. 


Tento povrch je naprosto ideální pro Eduarda, který bude určovat řád hry a pokud nebude příliš kazit vyhraje. 

S vkladem ale opatrně, přeci jen je to pouze kvalifikace.