Mistr ligy | 1.liga Česko

Autor: Purple


Mistr ligy | 1.liga Česko | Fotbal

Datum zápasu 20.5.2017 17:00
Kurz 2.7
Vklad 3
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip Celkový vítěz - Plzeň

Popis tipu

Kurs už spadl, ještě v neděli byl 3,00, dnes dopoledne 2,80, ale i současných 2,70 je nabídka, která se musí hrát. Téměř se zdá, jako by bookies nebrali v potaz skutečnost, že Plzni stačí k titulu mít stejně bodů jako Slavia (vzájemné zápasy).

Mám obavy, že hoši z Edenu šanci titul promarnili v sobotu proti Dukle. Teď sice stále mají situaci ve svých rukou, ale (za předpokladu, že Plzeň oba své zbývající zápasy vyhraje) musí zvítězit v Boleslavi a pak doma s Brnem. A hlavně sobotní výjezd do města škodovek bude přetěžký. Boleslav bude také mimořádně namotivovaná, hájí „evropské“ 4. místo před dotírajícími a ve formě hrajícími Teplicemi. A Slávisté poznávají pravidlo, že poslední kroky bývají nejtěžší, což ukázal i zápas s Duklou. Nějak se mi prostě nechce věřit, že Slavia v Boleslavi vyhraje. I když bych jí upřímně řečeno titul skutečně přál.

Plzeň mistrovskou formou rozhodně neoplývá, ovšem má los posledních kol jednodušší. V sobotu hraje v Brně, které se již zachránilo, a končí s Jihlavou. Ta v tu dobu může už být také zachráněná. A i kdyby ne, v Plzni sotva bude mít na to, aby něco uhrála.

Plzeň je v boji o titul zkušenější, výhodnější „mistrovskou“ pozici pro boj o Ligu mistrů nutně potřebuje (peníze z CHL či skupiny EL by prodloužily plzeňský čas blahobytu). Pak je tady samozřejmě několik spíše spekulativních aspektů, za všechny uvedu jeden – Slavia rozdráždila nejmocnějšího bosse českého fotbalu, a ten tahy proti sobě neodpouští.   

 

Vychází mi z toho jediné – Plzeň naváže na tradici, takže trenér, který tým dovede k titulu, opět uvolní místo svému nástupci.