příští prezident - Zeman | politika - prezidentské volby ČR

Autor: beny74
ROI 23.19 Zisk 60.05 Počet tipů 110


příští prezident - Zeman | politika - prezidentské volby ČR | Ostatní

Datum zápasu 1.1.2018 00:00
Kurz 2.2
Vklad 3
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip Celkový vítěz - Zeman

Popis tipu

příští prezident ČR - Miloš Zeman

 

Předně bych chtěl poznamenat, že tento člověk není kandidátem, kterého bych chtěl volit a rozhodně nechci vyvolat politickou diskuzi na stránkách. Pouze jako sázkař v tuto chvíli vidím kurz u Tipsportu jako příliš vysoký.

Velkou výhodou současného prezidenta je fakt, že přesto, že ať je jaký chce, tak v těch nejdůležitějších věcech má stejný postoj jak většina národa a díky tomu má velkou základnu jistých voličů, který ho budou volit i v případě jakýchkoliv dalších excesů. Novináři teď rádi píšou, že kvůli zdravotnímu stavu nakonec možná ani kandidovat nebude. Tomu nevěřím, v podobných věcech o celkem drží slovo (viz. Kájínek). V podstatě to je hlavní důvod, proč teď na něho rostou kurzy až na (podle mě) zajímavou hranici.

V současné době jsou jeho největšími soupeři Jiří Drahoš a Michal Horáček. Samozřejmě, může se ještě objevit někdo další.

Drahoš v posledním průzkumu hodně vyletěl (kladená otázka byla ale trochu neobvyklá, aspoň jestli si to dobře pamatuju), dobře vypadá, zatím působí dobře. Ale co jsem četl, u něho prý nastávají problémy, když promluví. A to je voda na Zemanův mlýn, zejména, pokud se utkají spolu ve druhém kole volby. Každopádně, Drahoš teď vypadá jako oponent, který by mohl mít slušnou podporu mezi protizemanovskými politiky, což pro samotného Zemana nemusí být vůbec špatné. 

Na bývalého veksláka a sázkaře Horáčka je pravděpodobně možné vyhrabat příliš mnoho špíny, která by mu zlomila vaz a pokud to bude třeba, určitě k tomu dojde.

Další soupeři se teď nezdají příliš vážní. Přestože se může zdát, že Zeman má příliš mnoho nepřátel, mám obavu, že jej opět spoustu lidí bude volit jako jednookého krále. Můžeme si o tom myslet co chceme, ale tato úvaha je dost pravděpodobná. A já bych momentálně na něho nevypsal vyšší kurz než 1,85, jako má Synot.

Volba proběhne nejpozději první týden v únoru 2018, takže se jedná o dlouhodobou sázku, ale hrávám i tento druh sázek a ty 3 jednotky do Zemana vložím.  

 

8.8.2017 - kurz na Zemana 3,3, dle Media Research by ho volilo 40%, Drahoše 20%, Horáčka ještě míň.