Arsenal Tula-SKA Chabarovsk | 1. liga, Rusko

Autor: Purple
ROI -1.03 Zisk -6.96 Počet tipů 291


Arsenal Tula-SKA Chabarovsk | 1. liga, Rusko | Fotbal

Datum zápasu 24.7.2017 18:30
Kurz 1.85
Vklad 2
Sázková kancelář FORTUNA CZ/SK
Tip 1x2 - Tula

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na sazkabet.cz

Popis tipu

Tula s Chabarovskem, to je souboj týmů, jejichž prvořadým cílem bude záchrana v elitní ruské soutěži. Bude to patrně opatrnější fotbal, v němž by ovšem měli mít navrch zkušenější domácí.

Arsenal Tula dlouhá léta hrál druhou nebo třetí ligu, v letech 2007-2011 dokonce čtvtrou, ale pak nastal vzestup a v sezoně 2014/15 poprvé nahlédl do Premier League. Sice hned sestoupil, dokázal se ale vrátit a v minulém ročníku se udržel v baráži o záchranu. SKA Chabarovsk je v této sezoně v nejvyšší soutěži poprvé. V tabulce druhé ligy byl až čtvrtý – toto umístění uhájil o pouhé dva body -, ale postoupil přes baráž a vítězství na penalty nad Orenburgem.

Tula se hodně spoléhá na domácí zápasy – zatímco v minulé sezoně venku uhrála pouhé tři (!) bodíky za remízy, doma měla bilanci 7-4-4, přičemž v kalendářním roce 2017 to bylo obzvlášť solidní: 6-1-1. Nedá čekat asi nic víc než boj o záchranu, Arsenal se zase jistě bude spoléhat na domácí prostředí a v něm by tým jako Chabarovsk, nezkušeného nováčka, měl zdolat. V prvním utkání nového ročníku ruské ligy Tula prohrála v Moskvě s Lokomotivem 0:1 (ten mimochodem ve druhém kole dokázal vyhrát na CSKA 3:1). Tula získala v létě mezi posilami tři celkem zajímavé hráče, z nichž ale v Moskvě nastoupil jen srbský střední záložník Goran Tausič, který přestoupil ze španělské Osasuny. Záložník Tkačev (z CSKA) byl jen na lavičce a španělský bek Alvarez (Espanyol) nehrál, dorazil teprve pár dní před zápasem. Dnes se možná oba v sestavě objeví.

Chabarovsk v úvodním ligovém zápase doma podlehl Petrohradu, to se dalo očekávat. Porovnáme-li sestavu nováčka s tou, která nastoupila v baráži proti Orenburgu, moc změn neuvidíme. Tým sice angažoval devět nových hráčů, v základu nastoupili pouze dva, jména je asi zbytečné zmiňovat. Určitým handicapem pro výpravu Chabarovska je vzdálenost – obě města dělí 8 a půl tisíce kilometrů! Pro představu – Chabarovsk je kousek od ruského východního pobřeží, do Japonska je to přibližně stejně daleko, jako to mají z Tuly do Běloruska nebo na Ukrajinu.

Očekávám, že Arsenal Tula naváže na své dobré výsledky z domácího stadionu a v utkání s nováčkem uplatní zkušenosti, které nasbíral za rok působení v nepoměrně kvalitnější soutěži. Tři body jsou pro domácí víceméně povinnost. Na hráčích Chabarovsku, kteří vůbec poprvé v historii hrají 1. ligu venku, se může projevit únava z dlouhého cestování. Ještě ke vzájemným zápasům, v letech 2015-16 se soupeři utkali třikrát, vše vyhrála Tula.