MS atletika | Trojskok - muzi Autor: acspCZ

10.8.2017 10:23
Ostatní
Trojskok - muzi
2017-08-10 21:20:00
1.85
3
17,71m a více
TIPSPORT CZ/SK
Ch. Taylor

Christian Taylor je suverén letošní sezóny a vlastně ne jen te letošní. Je to olympijský vítěz z Ria, vítěz diamantove ligy, národní šampion.. Nad všemi má navrch. Soupeřit s nim dokáže snad jen Will Claye.

Christian letos soutěžil na sedmi velkých/vetsich závodech a šestkrát zvítězil. Prohrál jen na diamantove lize v Lausanne. Jeho nejlepším výkonem byl skok 18,11m z domácího mítinku v Eugene. Pak už se této vzdálenosti nepriblizil. 17,57 a 17,49m jsou jeho dalšími nejlepšími skoky. Ovšem tyto údaje je potřeba brát s rezervou. Konkurence mnohokrát nebyla tak silná, aby donutila Christiana skákat dál. I sám v rozhovoru přiznal, že když nejde o šampionát, ma na mitincich mnohdy menší motivaci skákat daleko. V kvalifikaci skočil prvním pokusem 17,15m, což mu ihned stačilo na postup a dál uz neskakal. Ale opět tenhle výkon nemá vypovidajici hodnotu. Viděli jsme to např i dalkaru, trojskokanek.. kvalifikace nic moc výkony a v závodě se letalo o poznání dál.

Kromě zlate medaile, ktera bude viset dal, než je 17,71m, čekám tak 17,90m, chce Taylor zaútočit i na svetovy rekord legendy trojskoku Johnatana Edwardse. Světak má hodnotu 18,26m. K ataku této hranice se musí vše sejít, tedy i počasí. A predpoved dnes hlásí snad nejlepší počasí za dobu letošního MS. Jasno až polojasno a teploty 18-20stupnu. 

Myslim, že za 17,71m se dostane i Will Claye a donutí tak Taylora skočit dál.

Ch.Taylor - 17,71m a více @1.85 Tipsport 3/5