La Vuelta | 5.etapa

Autor: acspCZ
ROI 12.7 Zisk 87.85 Počet tipů 260


La Vuelta | 5.etapa | Ostatní

Datum zápasu 23.8.2017 13:00
Kurz 2.1
Vklad 3
Sázková kancelář Sazkabet - nepoužívat
Tip E.Chaves - Ch.Froome - Ch.Froome

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na doublestarbet.sk

Popis tipu

Chris Froome a Esteban Chaves. Souboj dvou kurzovych favoritů pro zítřejší etapu. Souboj dvou nejsilnějších vrcharu z prvniho horského testu a souboj dvou jezdců, kteří přijeli s ambicemi na vítězství. 

Na první pohled se to jeví jako těžko hratelny souboj, ale ja se stavím jednoznačně na stranu Frooma...

Esteban Chaves je vynikající vrchar, je to malý, lehký Kolumbijec, a to je myslím důvod, proč je od bookies favorizovany na zítřejší etapu. Všeobecně se tyto typy vnímají, že čím vyšší sklon, tím více vynikají. Ale tak to uplne u Chavese není. I on sám sebe nepovažuje za explosivniho závodníka, kterému by seděly prudké stěny. V minulosti na tomto typu kopcu nikdy neexceloval. Naopak Froome tyhle prudka stoupání vždy uměl.

Pro příklad.. Podobný kopec, jako je ten zítřejší závěrečný se jel na Vuelte 2015 - 9.etapa (famózní závodění, doporučuji zkouknout na YouTube). Chaves byl v te době vedoucí závodník, nejsilnější vrchar závodu. I tenkrát byl favoritem. Ovšem na posledním kilaku mu zcela došly síly a nechal tam skoro minutu. Naopak s Froomem to před etapou nevypadalo dobře, úvodní tyden se mu vůbec nedařilo. Závěrečnou stěnu si jel vlastním tempem, je mistrem v rozvrhnuti sil, což takovýhle stoupak vyzaduje, a nahoru vyjel na 2.miste.

To, že mu krátké stěny nedělají problém dokázal třeba i na TdF 2015 při výstupu na legendarni Mur de Huy(1,3km, 9,6%), bral zde 2.misto. Dalsi příklady: 

Vuelta 2014: 6.etapa, závěrečný stoupak (3,2km, nad 10%) - Froome 2., Chaves 7. (25s ztrata)

Vuelta 2016: 3.etapa, závěrečný stoupak (1.8km, 13,8%) - Froome 4., Chaves 5. (ve stejne skupině)

Vuelta 2016: 11.etapa (5,6km, 9,8%) - Froome 1., Chaves 8. +19s

Celkově jde o to, že Froome je explosivnejsi, zkusenejsi, lépe si umí rozvrhnout síly a ma lepší finish. Myslim, že Chaves je v tomto duelu neprávem favorizovan. Zahrál bych si i Frooma na etapu, ale mam obavu z úniku.