La Vuelta | 5.etapa

Autor: acspCZ
ROI 12.7 Zisk 87.85 Počet tipů 260


La Vuelta | 5.etapa | Ostatní

Datum zápasu 23.8.2017 13:00
Kurz 2.2
Vklad 3
Sázková kancelář BET365
Tip L.Meintjes - I.Anton - I.Anton

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na doublestarbet.sk

Popis tipu

Další duel, kde nesouhlasím s favorizaci daného závodníka. Louis Meintjes a Igor Anton - souboj generaci a dvou typově odlišných závodníku.

Velezkuseny Anton platil vždy za jezdce, který vynikal v prudkych stoupanich. At uz to byl dlouhý ci krátký kopec, prostě strmý sklon to bylo vždy jeho. Legendarni bylo jeho vítězství na Zoncolanu, jednom z nejtěžších stoupání v Evropě, na Giru 2011. Ma vítězství z velkých tydennich závodu, ale nejblíž mu byla vždy domácí Vuelta, na niz vybojoval již čtyři etapove vavriny. Sice je to už pěkně dávno, ale i tak pravidelně z Vuelty vozí etapove výsledky v TOP 10. Nikdy se z něj nestal kvalitní GT závodník jedoucí na pořadí. Vždy byl v týmu nějaký leader, kterého Anton podporoval. Letos jedou Dimension Data bez leadera a Igor tak ma volnou ruku. Úplně nečekám, že by zvládl jet o TOP 10 až do konce, ale zdá se, ze úvod Vuelty ho zastihl v solidní formě. Co jsem četl, tak měl kvalitní přípravu, odtrenoval vše, co měl v plánu, vyhly se mu nemoce i zranění. Jako test na Vueltu zvolil závod Vuelta Burgos, kde v konkurenci např. Landy, Lopeze, De la Cruze, D.Morena, obstal. Dokázal držet krok. To vlastně potvrdil i v první horské etapě. Do cíle dorazil 17. ve skupině se Zakarinem, Meintjesem a D.Morenem, což byl od něj velmi dobrý výkon. Forma tam je a dnes by mohl byt v závěru kolem nejlepší desítky.

Louis Meintjes je spíše opak Antona. Ma radsi delší pravidelná stoupání, kde může uplatnit své temparske schopnosti. V posledních letech se čím dál více vykresluje jako závodník třetích týdnu, právě v nich totiž mívá nejlepší formu. Letos absolvuje stejný model jako loni, tedy TdF+Vuelta na pořadí. Na TdF byl letos stejně jako loni 8. Ovšem minulý rok poté uz na Vuelte tak neexceloval. V celkove klasifikaci až 40.misto a z etap ani jeden výsledek TOP 10. Uvidíme jak letos, první horsky test moc nenapovedel. Louis v něm nezklamal ani neoslnil. Zajel takový svůj průměr. Každopádně se jelo v terénu, který mu sedí více, než ten, který na něj čeká v 5.etape.

Meintjes je určitě lepší vrchar i GT závodník, ale zítřejší závěr je vice Antonova parketa. Anton se bude snažit udržet skupiny favoritů co nejdéle, Meintjes si radši vystoupí a dojede svým tempem. Anton je určitě odpocatejsi a na domácím zavode namotivovanejsi. Vypsal bych max rovinu.