La Vuelta | 9.etapa

Autor: acspCZ
ROI 15 Zisk 116.07 Počet tipů 303


La Vuelta | 9.etapa | Ostatní

Datum zápasu 27.8.2017 13:00
Kurz 2.2
Vklad 3
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip J.E.Chaves - V.Nibali - V.Nibali

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na sazkabet.cz

Popis tipu

Něco o dnešní etapě jsem psal v předešlém tipu, takze rovnou k závodníkum.

Johan Esteban Chaves přijel na Vueltu s ambicemi na stupně vítězů. Kvůli zranění musel vynechat téměř celou první polovinu sezony, chyběly mu závodni dny, rytmus i trénink. Proto se vydal na TdF, aby tento nedostatek do jiste miry dohnal. Samozřejmě závodění je nejlepsi způsob, jak chytit závodní rytmus, ale jako trénink TdF určitě neposlouzi tak dobře, jako idndivualni tréninkový plán ve vysokych horách. Na Vuelte začal výborně. V prvním horském testu byl jediný, kdo se dokázal držet Frooma. To samé zvládl ještě v 5.etape a zdálo se, že má výborně našlápnuto ke splnění svého cíle. Ovšem s přibývajícími dny jakoby Estebanovi docházela šťáva. Jednak tedy krátké, strmé, nepravidelne kopce nejsou jeho parketa, ale větší roli hraje zcela jistě únava. Zároveň si myslim, že mu neprospívá, jak v Orice nakladaji s roli leadera. Jedou na tři závodníky.. Tri závodníci, kteří si vzájemně nepomohou. V porovnání s Froomem, Aruem, Nibalim a dalšími, na které jede celý tým, je na tom o poznání hůře. Jeho výkony tu mají klesající tendenci a mam obavu, že dnes ho to může stát drahocenny čas, který se mu bude v dalších dnech těžko získávat. Dnešní etapa se jela již v roce 2015. Mimochodem rovněž to byl 9.den Vuelty. Chaves byl do té doby vedoucím závodníkem celého závodu, ale dnešní závěrečný kopec ho položil (dá se shlédnout na Youtube). Na posledním kilometru mu total došly síly a ztratil tam téměř minutu. Dost podobné to může být i dnes.

Vincenzo Nibali jakozto jeden z nejlepších závodníku své doby nepotrebuje bližší představení. Letos ma za sebou Giro, kde se čekalo, že pojede lépe. Skončil tam "az" třetí. Poté si dal dlouhou pauzu. Trochu toho závodního rytmu chytil na zavode Okolo Polska a na Vueltu pak mířil s nejvyššími cily. Osobně jsem jej rovněž pasoval do role adepta na titul a určitě do role největšího vyzyvatele Frooma. To se tedy zatím neděje, ale tomu bych zatím neprikaldal velkou váhu. Nibali v posledních letech závodí tak, že jeho forma graduje až v posledním týdnu. Letošní poslední čast Vuelty bude hodně náročná a zatímco teď je to o desítkách vteřin, tam to bude o minutách a tam se bude rozhodovat Vuelta. Vincek formu má, ukázal to v třetí etapě, kterou vyhrál. Sice nebyl v kopci silný jako Froome a Chaves, ale ve sjezdu se vrátil zpět a ve finishi zvítězil. V dalších dnech už jen ztrácel, ale to se dalo čekat. Nibalimu krátké stěny nesedí. Exceluje spise v dlouhých, pravidelných stoupání. Na těch krátkých už nemá takové zrychlení, aby se zavěsil za Frooma a jel s ním. Jezdí ty kopce svým tempem. V těch krátkých mu to většinou nestačí, ale třeba včera měl závěrečný kopec 4-5km, byl pravidelnejsi a Nibali hned dojel ve skupině za Froomem, resp jí táhl do cíle. Na svych zádech pak měl Arua, Poelse, Zakarina a právě Chavese. Dnešní závěr má zase něco přes 4km, nejtěžší pasáž je mezi druhým a třetím kilometrem, tam se Nibali bude trápit, ale pak už je to zase sklon vhodný pro něj až do cíle.

V mých očích je na tom Nibali fyzicky lépe, zároveň si i lépe umí rozvrhnout síly. Pokud Chaves pojede jak včera, tak Nibalimu stačit nebude