Leeds-Burton | 2. liga, Anglie

Autor: Purple
ROI -1.91 Zisk -11.75 Počet tipů 263


Leeds-Burton | 2. liga, Anglie | Fotbal

Datum zápasu 9.9.2017 16:00
Kurz 2
Vklad 3
Sázková kancelář SBOBET
Tip AH -1 - Leeds AH -1

Popis tipu

Viděl jsem celý zápas Leedsu v Nottinghamu, který se hrál před reprezentační přestávkou, a musím konstatovat, že na mě udělal velký dojem. Hrál opravdu výborně, s vysokým presinkem, soupeři prakticky nedovolil kombinovat, a když získal míč, měl ho bezpečně pod kontrolou. Zaslouženě také vyhrál 2:0, a to se domácí Forest oproti minulé sezoně o dost zlepšili a také slušně posílili. V tabulce je Leeds bez porážky třetí, jeho sobotní soupeř Burton jedenadvacátý.

Ukazuje se, že Leeds i bez střelce Wooda, který šel do Burnley za na druhou ligu opravdu vysokou částku 15 milionů liber, bude dopředu silný. Navíc poslední den přestupů na Elland Road přišli 23letý švédský Polák Pawel Cibicki z Malmö (útočník/křídlo) a z Hamburku na hostování 26letý německý útočník Lasogga. Dost si v Leedsu slibují od další nové útočné akvizice, 19letého Holanďana Grota (20 gólů v minulé sezoně za Nijmegen). Ovšem o post jedničky v útoku se mohou prát také Ekuban, Dallas a hlavně Roofe. Zálohu mají Whites také skvělou a ještě bych se chtěl zmínit o obránci a kapitánovi týmu Cooperovi, o něhož mají dlouhodobě zájem kluby Premier League, ale hráč podepsal novou smlouvu na čtyři roky. Klub má velké ambice a v této sezoně od něj pod vedením dánského manažera Thomase Christiansena čekám minimálně play-off.  

Ano, Burton Albion má na důkladnou přípravu dost času, manažer Nigel Clough je mistrem organizované defenzivy, jenže kvalitativní rozdíl by se měl projevit. Burton nejsou žádní nazdárci, dokázali vyhrát v Cardiffu, jemuž se jinak docela daří, i remíza se Sheffieldem Wednesday nebo výhra nad Birminghamem se cení. Ale na Leeds by to tentokrát skutečně stačit nemělo. Co je velmi důležité a pro Burton velmi, ale opravdu velmi zlé – klub na poslední chvíli prodal do Hullu naprosto klíčového záložníka Jacksona Irvinea. Ten bude chybět, to je velké oslabení.

 

Hlavně pro slušné defenzivní schopnosti Burtonu volím opatrnější AH -1. Leeds se ale i za příznivého stavu nadále dost tlačí do útoku, a tak vítězství o více gólů leží na stole. Nicméně kurz přes 1,5 na čistou výhru Leedsu je do akovky také velice dobrý.