La Vuelta | 20.etapa

Autor: acspCZ


La Vuelta | 20.etapa | Ostatní

Datum zápasu 9.9.2017 14:00
Kurz 2.11
Vklad 3
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip Ch.Froome - V.Nibali - Vincek

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na sazkabet.cz

Popis tipu

20.etapa bude ve znamení finále pro celkovou klasifikaci. Finále s velkým F. Na závodníky čeká legendární Alto de Angliru, kopec kopců, největší strašák všech cyklistů. 12,5km v průměru 9,8% ovšem s tím, že první polovina je kolem 8-9% v průměru a druhá půlka brutalnich 14% se sekcemi nad 20%. Navíc před tímto kopcem se odjedou ještě dva vrcholy první kategorie. Celkově se nastoupa přes 3500m na 117,5km. A teď ještě klicova informace: většinu etapy by mělo proprset! Už nyní na startu prsi a déšť ma zkrapet i cílové Angliru.

Díky dešti bude etapa ještě pekelnejsi, než za sucha. A to je výborná zpráva pro Vincezna Nibaliho. Nibali je totiž expert na jízdu ve špatných podmínkách, déšť hraje v jeho prospěch. Je to zároveň excelentní sjezdar, což se mu dnes může rovněž hodit. Angliru už jel v roce 2013 a počínal si na něm velmi dobře. Dlouhá stoupání jsou jeho parketa, sice úplně nemusí pasáže nad 20%, ale to ani Froome. Nyní je Vincek na 2.miste 1:37min za Froomem. Odstup je to poměrně velký, ale Vincenzo to dnes zkusí s Contadorem by mohl vytvořit silnou dvojici a dostat Frooma pod tlak.

Chris Froome to má s tímto počasím přesně naopak, než Nibali. Sice je občanstvím Brit, a tudíž by se mohlo zdát, že je na déšť, chlad zvyklý, ale je to trošku jinak. Froome je rodák z keňskeho Nairobi a žije v JAR, miluje tedy horko a sucho. Jeho slabost v sychravem počasí jsme mohli vidět v 17.etape, kde trpěl a ztratil na Nibaliho 42s na 6km-ovem stoupání. Další věc jsou sjezdy.. Froome je sice dost zlepšil, za sucha v nich umí létat, ale stále v nich působí dost nestabilne, na mokru to může být docela problém. Stačí jedno zaváhání a Chris se může ihned dostat pod tlak. A poslední věc, Chris se nechal slyšet, že vitezstvi na Angliru by bylo hezké, ale pro něj je prioritou červený dres. Můžeme tedy očekávat, že se nikam nepozene a nebude reagovat na útoky soupeřů. Angliru vyjede za kolegy z týmu Nievem a Poelsem a pak pojede svým tempem, kterým by měl pokrýt náskok 1:30min na Nibaliho.