F1 - VC Singapuru | Kvalifikace

Autor: acspCZ
ROI 15.74 Zisk 121.07 Počet tipů 300


F1 - VC Singapuru | Kvalifikace | Ostatní

Datum zápasu 16.9.2017 12:00
Kurz 1.8
Vklad 3
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip L.Hamilton - do 3.mista

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na sazkabet.cz

Popis tipu

Tréninky VC Singapuru potvrdily tak nějak to, co se čekalo. Tedy velmi silný Red Bull, těsně za nimi Ferrari a az pak Mercedes. Takto by se dalo papírově dle výsledků a výkonů odhadnout rozložení sil pro tento závodní víkend.

Všeobecně se má za to, že městský okruh v Singapuru nesvědčí specifikaci vozů Mercedesu. Vysoké teploty, kluzka trať, pomalé zatáčky jsou přesně opačné podmínky, než jejich monopostu svědčí. Proto se tedy čeká, že Mercedesy budou až za Red Bully a Ferrari.

Ovšem zdá se mi, že Mercedesu se tyto předpoklady hodí do krámu. Už před závodem se přes média snažili sundat ze sebe tlak tím, že do role favorita pasovali Ferrari. Sebe do pozice, kdy nemají v porovnání s Ferrari co ztratit.

Po fiasku v roce 2015 začali u Mercedesu pracovat na tom, aby i v Singapuru byli konkurenceschopni. To se jim podařilo už loni. Minulý rok se s nimi taky nepočítalo a jak to dopadlo? Rosberg vyhrál kvalifikaci o parník a Hamilton byl třetí. Stejne pak i v závodě.

L.Hamilton se loni v trenincich trápil nebo aspoň dělal či se zdálo, že se trápí. Byl postupně 4., 7. a 8. vždy s velkým odstupem na čelo. Jeho nejrychlejší čas v tréninku byl 1:45.2. Pak ale přišla v kvalifikace a Hamilton zajel čas o dvě vteřiny rychlejší. Zrychlovali všichni, ale Lewis zaznamenal největší rozdíl mezi tréninkem a kvalifikací. No a letos? První trénink 4.misto a ztráta pul vteřiny na prvního Ricciarda. Druhý trénink 3.misto a ztráta 0,7s na Ricciarda. Opět se tedy zdá, že Hamilton na Red Bully a Ricciarda zejména nestačí. Ve srovnání s loňským ročníkem je rozdíl mezi Ricciardem a Hamiltonem na desetinu stejný. A v kvalifikaci byl loni pak pouze rozdíl 0,1s. Tím chci tedy říct, že Hamilton a Mercedes celkově v trenincich hrají trošku na schovávanou. Důkazem toho může být i dnešní superrychle kolo na nejtvrdší směsi víkendu(zluta sada-mekka směs). Když bych odecetl rozdíl mezi měkkou a ultra měkkou pneu, tak to Hamiltonovo kolo na měkké sadě by se rovnalo zhruba viteznemu času Ricciarda.

Po trenincich vypadal Hamilton spokojeně, chválil vůz, vše šlo podle plánu a nezapomněl dodat, že na nastavení vozu je ještě spousta prostoru pro zlepšení. Dle mého je to od nich strategická hra a zítra bude Hamilton opět bojovat o pole position.

Lewis je nejlepším závodníkem v čase na jedno kolo. Singapur je hlavně o kvalifikaci, v závodě se moc předjíždět nedá, a tudíž čekám, že Mercedes vrhne vše do kvalifikace. Jejich speciální mód motoru pro třetí část kvalifikace sice v Singapuru nebude znamenat tak velke zvýhodněni, jako je tomu na ostatních okruzích, ale nějaké odhadem dvě, tři desetinky oproti Red Bullu bude Hamilton mít k dobru. Da se očekávat velmi těsný boj o pole position mezi Hamiltonem, Vettelem a Red Bully a každá desetina k dobru má velký význam. Nebyl bych ani překvapen, kdyby Hamilton kvalifikaci ovládl.