Cyklistika - MS | Tymová časovka

Autor: acspCZ
ROI 15 Zisk 116.07 Počet tipů 302


Cyklistika - MS | Tymová časovka | Ostatní

Datum zápasu 17.9.2017 15:35
Kurz 2.25
Vklad 3
Sázková kancelář BET365
Tip Movistar - Orica - Movistar

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na sazkabet.cz

Popis tipu

Zítra startuje cyklistické MS v norskem Bergenu. Hned na úvod jsou na programu atraktivní týmové časovky muzu a žen. Oproti předchozím letům je letošní trasa hodně náročná.

Bylo zvykem, že týmová casovka na MS je soubojem specialistů na tuto disciplínu, a proto se jezdilo na dlouhých rovinatych silnicích. Ovšem Bergen jde jinou cestou. 42,5 km dlouhá casovka je neustále nahoru-dolu. Nejsou to sice žádná dlouhá stoupání, spíše krátké prudsi brdky, které rozhodí specialistům casovkarum tempo. Nejdelší stoupání má 1,4km a místy dosahuje az 20%, což bude na casovkarskem kole skutečně oříšek. Trasa obsahuje i technické pasáže při průjezdu městem a dokonce i 400m-ovy kostkaty úsek. Závodníci po projetí říkají, že trasa je mnohem náročnější, než na papíře vypadá. Není to tedy úplně ideální profil pro casovkare specialisty, spíše pro klasikare, vrchare s výbornou časovkou resp. je potřeba mít v sestavě závodníky, kteří přes kopecky tým prevezou.

Za každý tym startuje šest závodníků a je zapotřebí, aby tym dojel do cíle alespoň se čtyřmi závodníky. Počítá se totiž čas čtvrtého v cili.

Movistar Team vs. Orica-Scott

Movistar vždy patřil k týmům, kterým se v tymovce daří a čím náročnější, kopcovitejsi profil, tím lépe pro ne. Zítra pojedou v sestavě Castroviejo, Dowsett, Sutterlin, Amador, Erviti a G.Izaguirre. Je to tym tři casovkarskych specialistů (Dowsett, Castroviejo, Sutterlin), dvou vrcharu s nadprumernou časovkou (Amador, Izaguirre) a pak hrubá síla v podobě neunavneho Ervitiho. Na papíře vypadá jejich sestava vhodně poskladana. Castroviejo patří do Top 5-10 nejlepších casovkaru na světě. Navíc je to specialista s vrcharskym přesahem, takže pro něj velmi vhodný profil. Naopak Dowsett se Sutterlinem budou zřejmě použiti hodně v první polovině a pak na zmíněnem stoupání 10km před cílem odpadnou. Ani jednomu totiž tato stoupání příliš nechutnají. Amador, Izaguirre, Castroviejo a Erviti by měla být čtyřka,ktera dorazí do cíle. Erviti bude možná trošku brzda ve stoupání, na druhou stranu on se umí kousnout a svou práci si odvede na rovinach a sjezdech. Movistar sice nepatří mezi favority závodu, ale kolem 5.mista by dojet měli.

Orica-Scott si na týmové časovce dlouho zakládala. Byl to tým, který vychovával casovkare a na MS pak vždy patřili k favoritum. Ovšem ta doba je pryč. S mladou vrcharskou krví v podobě Chavese a bratři Yatesu se tým preorientoval spíše na GT a celkovou klasifikaci, coz se odrazilo na casovkarskych výsledcích týmu. Složení Durbridge, Tuft, Hepburn, Edmondson, Howson a Impey působí casovkarsky silně, ovšem jim by rozhodně více seděl klasický rovinaty profil. Všichni mají individuálne silnou časovku, jsou to víceméně specialisté, ale.. Tuft má ve svých 40 letech to nejlepší za sebou, navíc v kopcích je hodně slabý. Něco podobného platí i pro Hepburna a Edmondsona, tahle trojice bude strašně trpět při stoupanich. Dále tu je běžně výborný Durbridge, ovšem ten se vrací po zranění a sám přiznal, že není 100% připraven, i proto se odhlásil z individuální časovky. Howson a Impey jsou tedy jediní dva, kterým bude kopcovitejsi trasa vyhovovat.

Orica má na papíře určitě silnější casovkare, čekám, že po polovině trasy budou před Movistarem, ale poté ztratí hromadu času na tom 1,4km dlouhém stoupání. Impey s Howsonem budou muset jet tak, aby nahoru přijeli aspoň ve čtyřech s tím, že další dva budou schopni dojet v tempu posledních 10km. Do poslední třetiny má Movistar rozhodně silnějsi tým a to bude myslím klíčová pasáž.

Kurz @2.25 je paráda, kurzove bych pasoval do role mírného favorita Movistar