BK Olomoucko - BK JIP Pardubice | NBL, muži, Česko

Autor: xavier
ROI 18.1 Zisk 39.64 Počet tipů 85


BK Olomoucko - BK JIP Pardubice | NBL, muži, Česko | Basketbal

Datum zápasu 15.11.2017 18:00
Kurz 1.86
Vklad 3
Sázková kancelář PINNACLE
Tip handicap (vč. prodloužení) - Pardubice -4

Popis tipu

Popravdě čekal jsem tak -5,5 spíš -6 při rovině a -4 za 1,86 si rád zahraju. Osobně jsem stihl o půlbod nižší spread, ale to asi ničemu nevadí. 

Kurzy na Pardubice jsou lehce podhodnoceny i proto, že to tým trenérů Sanderse a Bartoška má zatím "jen" 4-3. Zápas (a výhru) s Jindřicháčem mají k dobru a doposavad Východočeši podle očekávání podlehli Nymburku (kdy ale do 27. minuty hráli naprosto vyrovnaně), pak Děčínu (74-73 na severu), kde si zápas prohráli vlastní nemohoucností a konečně podobně těsně venku Svitavám (66-64).

Přítrž venkovním porážkám udělala Beksa až v sobotu v Opavě, kde jsem zápas viděl přímo v hale. A čeho jsem si všiml? Burnett (23 bodů na zápas) se po stopce na jeden zápas vrátil ve velkém stylu a tento hráč je přesně ten typ, který dokáže rozhodovat zápasy. V samotném závěru se sice prosazovali spíše Pandula s Půlpánem, ale 26 bodů Domineze nikdo nevymaže. 

Další věcí Beksy je obrana. Oni sice hrají rychle, ale když to zavřeli, Opava dala ve druhé půli jen 33 bodů a to ještě mraky po trestných hodech, ze hry dali domácí pouze a jen 20 bodů za 20 minut! Tohle je zásadní rozdíl oproti Olomoucku, které sice nemá zlý útok, ale absolutně nebrání. Když si Pardubice pohlídají Fullera, Močnika a Mitchella, musí vyhrát klidně o 8-10 bodů. Olomoucko sice urvalo už 4. výhru, ale zatím porazilo NH Ostrava, Slunetu, Jindřicháč a tedy jediná výhra vzbuzující obavy a dávající jim kredit, je ta z venku z Opavy (tam ale Slezané hráli mega pod své možnosti, obrana neexistovala a Hanáci měli lepší produktivitu). Obecně měli svěřenci kouče Benáčka jednodušší los a ten jejich kádr není tak kvalitní, jako pardubický, to ani zdaleka.

Hosté mají širší lavičku, chybí jen dlouhodobě zraněný Škranc, podkoš je srovnatelný, s tím, že Nečas a spol. daleko lépe brání a velkou výhodou budou mít Pardubice i na rozehrávce, kde domácí Močnik má miss match (měří jen 1,8 m, zatímco Půlpán s Welschem okolo 1,95 m). Zastavím se ještě u Jiřího Welsche - tomu se zápas v Opavě vůbec nepovedl, ale pevně věřím, že jeho zkušenosti a klid a přehled ve hře hostům pomůže ve výhře i v handicapu.