Hammerschmidt - Bescond | biatlon sprint ženy Autor: Winkler

14.12.2017 12:43
Ostatní
biatlon sprint ženy
2017-12-14 14:15:00
2.68
2
Bescond
TIPSPORT CZ/SK
vítěz

Hammerschmidt. / Bescond. ., Bescond @ 2,68 2/5

Tady půjdu do Bescondové v krásném kurzu. Anais Bescond je kvalitní francouzská biatlonistka. Každoročně se v celkové pořadí motá okolo 10-15 místa. V samostatném žebříčku sprintů je to ještě lepší. Letos vstoupila do sezony tak průměrně. V Oestersundu to bylo ještě o něco slabší, když postupně dojela na 24, 17 a opět 24 místě. Hodně mě ale zaujaly její výkony v Hochfilzenu. Ve sprintu osmá, ve stíhačce třináctá a výborný výkon ve štafetě. Především po běžecké stránce byl vidět u Anais velký progres oproti závodům ve Švédsku.

Uvidíme jak se Bescondová vypořádá s domácím publikem, protože se očekává hodně bouřlivá atmosféra, která by ji mohla hnát ještě více dopředu. Naposledy, když se jel sveťák ve Francii, tak Anais byla z francouzských žen vůbec ta nejlepší. 


Maren Hammerschmidt je samozřejmě taky velká kvalita, ovšem nevidím důvod na tak nízký kurz. Maren začala sezonu nevýrazným výkonem v individuálu. Poté přišlo 14 místo ve sprintu a skvělá stíhačka, kterou zakončila na pátém místě. To byl ale Oestersund. V Hochfilzenu, už to tak skvělé nebylo. Ve sprintu až 33 a stíhačka dokonce ještě horší. Dojela čtyřicátá. Ve sprintu na stojce dokonce čtyři trestná kola! Ve stíhačce pak střílela 0+1+3+2. Stojka tedy taky hodně špatná. Štafetu zajela stejně jako všechny Němky kvalitně.

Hammerschmidt nebyla v Hochfilzenu lepší ani na střelnici (to není překvapení, protože Maren je ve střelbě spíše podprůměrem), ale ani v běhu. Jediné v čem byla rychlejší byl tzv. range time, tedy čas střelby.

Nevidím jediný důvod pro takhle vysoký kurs.