dostihy Cheltenham | Cheltenham 4. dostih

Autor: whaler
ROI 20.77 Zisk 111.31 Počet tipů 360


dostihy Cheltenham | Cheltenham 4. dostih | Ostatní

Datum zápasu 1.1.2018 15:00
Kurz 5.5
Vklad 1
Sázková kancelář BET365
Tip dostihy Cheltenham - Top Gamble - vítěz

Popis tipu

V tradičním handicapu Festival Chase bude na startu devět koní a to, jak je situace otevřená dokumentují i kurzy, když trojice favoritů je vypsaná právě v hodnotě okolo @ 5.

Mezi ty se počítají dva koně, kterým už je sice devět let, přicházejí ale z nováčků, takže se u nich dá předpokládat nějaké zlepšení. Burtons Well (5:1) vstoupil do sezóny těsným druhým místem ve Stratfordu, v minulé sezóně se mu ale v Cheltenhamu  moc nedařilo. Koncem ledna tu byl o 20 délek čtvrtý, za podobných podmínek jaké se dají očekávat dnes.

Sametagal (5,5:1) už je ostřílenější a na svém kontě má v aktuální sezóně druhé a třetí místo. Naposledy to zkusil dokonce v Aintree na tamních „grand national“ skocích a možná by mu sedlo ještě pár set metrů navíc.

Poměrně populární je i dvojice Ballyhill a Theinval (oba 7,5:1). Prvně jmenovaný by ale asi ocenil zas o trochu kratší trať a ten druhý ještě nikdy neběžel na měkčí dráze, natož na „heavy“.

Já si tedy vybral ostříleného Top Gamble. Ten běhal i mezi tou nejlepší konkurencí a v Cheltenhamu se mu poměrně daří. V Champion Chase byl dokonce čtvrtý, což je kratší dostih, ovšem právě čtyři kilometry, na kterých se jde dnes, by pro něj měly být optimální. Nakonec právě v tomto dostihu byl vloni nedaleko třetí pod nejvyšší váhou. Právě jeho vysoký rating ho do handicapů moc nepouštěl, v posledních dvou startech ale nad ním handicaper přimhouřil oko.

Přitom se zas nejednalo o nějaké propadáky. V Ascotu trochu zaspal na startu, díky čemuž potřebný rytmus už nechytil a byl zastaven. Následně se vydal do Irska, kde byla půda ještě možná víc než „heavy“. Na vítězného Un de Sceaux sice ztratil 25 délek, za tamních podmínek ale bylo úspěchem vůbec se dostat do cíle.

 

Díky těmto dvěma startům sice Top Gamble ponese dnes opět nejvyšší váhu, jeho rating je ale o 5 liber níž než vloni a konkurence mi přijde schůdnější. Dalším plusem je i to, že v jeho sedle bude James Bowen, který má 5 liber úlevu. Oproti loňskému třetímu místu je to tedy dohromady 10 liber, o které je v handicapu níž. Poslední dva starty bych neviděl jako nějaký výpadek formy a myslím, že jeho šance na vítězství je tak lepší, než naznačuje kurz @ 5 a jméno Top Gamble alespoň k nějakému vkladu přímo vybízí J. Hodně štěstí!