dostihy Cheltenham | Cheltenham 6. dostih

Autor: whaler
ROI 20.77 Zisk 111.31 Počet tipů 360


dostihy Cheltenham | Cheltenham 6. dostih | Ostatní

Datum zápasu 1.1.2018 16:10
Kurz 6.5
Vklad 1
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip dostihy Cheltenham - Agrapart - vítěz

Popis tipu

Hlavním dostihem jsou proutěné překážky Reelkel Hurdle na čtyři kilometry. Na startu by mělo být osm koní, na boj o vítězství bych ale viděl tak čtyři z nich.

Nakonec tomu napovídá i nabídka, kde je v roli favorita jediná klisna na startu, Colin´s Sister (3,3:1). Ta vloni posbírala řadu triumfů v dostizích vyhrazených pouze slabšímu pohlaví, překvapivě dobře se jí ale vedlo na začátku sezóny i mezi valachy. Ve Wetherby tehdy zvítězila na třech mílích jistě, když o dvě délky za ní dokončil Wholestone (3,8:1).

Ten byl za ní i v následujícím startu, kde proběhli cílem na čtvrtém a šestém místě. Podle všeho by mělo pořadí mezi nimi i dnes zůstat zachováno, je ale pravda, že Wholestone v Cheltenhamu už dvakrát zvítězil. I když to bylo v minulé sezóně a mezi nováčky, je to jisté plus na jeho straně. Klisna se tu ukáže poprvé v kariéře a na rozdíl od něj neběžela ještě na těžké půdě.

„Heavy ground“ může být otazníkem i u třetího v řadě, kterým je Old Guard (4,5:1). Ten ovšem místní kopcovitou dráhu vyhledává a už několikrát ukázal, že tady mu to sedí. Před 16 dny tu byl pátý, na nejlepší ztratil ale nějaké čtyři délky, a šlo se na dvou mílích, které mu jsou příliš krátké. Může mít velmi slušné šance, ale kromě půdy jsou pochybnosti i o tom, zda-li pauza od posledního startu nebyla příliš krátká.

Já si tedy vybral obhájce loňského titulu v tomto dostihu, jímž je Agrapart. Ten tu před rokem po velkém boji udolal L´Ami Serge, což je velmi slušný kůň, a i ve zbytku pole se tehdy podle mě nacházeli kvalitnější soupeři, než jací jsou na startu dnes. Od té doby se mu sice moc nedařilo, také ale neměl dostih, jaký by potřeboval.

Několikrát se představil na třech mílích, které už jsou pro něj moc dlouhé. Poslední dva starty absolvoval ve Francii, kde nastoupil proti velmi těžké konkurenci. Naposledy to dokonce zkusil start-cíl, ovšem síly mu došly už dlouho před cílem. Francouzská dráha Auteuil je ovšem také dost odlišná od kopcovitého Cheltenhamu.

 

Zajímavé je i to, že i když „Agrárník“ nevypadá na nějakého siláka, tak právě nejlepší výkony podává na těžké půdě, jaká je právě naměřena dnes. Na ní ovšem moc často nenarazí. Já mám určité pochybnosti, co se týká té trojice, která je nabízena v nižších kurzech. Ať jde o místní dráhu, či „testing“ půdu. Agrapart už tady zvítězit dokázal a podle mě má lepší šanci na obhajobu, než jak naznačuje kurz. Já bych viděl tu skupinku šancových koní o dost víc „stlačenou“ k sobě. Hodně štěstí!