dostihy Sandown | Sandown 5. dostih

Autor: whaler
ROI 20.77 Zisk 111.31 Počet tipů 360


dostihy Sandown | Sandown 5. dostih | Ostatní

Datum zápasu 6.1.2018 15:25
Kurz 4
Vklad 1
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip dostihy Sandown - Summerville Boy 1-2

Popis tipu

Tolworth Novice Hurdle bude na startu jen pět koní, s čímž už tipáč počítal, že tady bude jeden soupeř škrtnut. Kurzy sice předběžně trochu „přiškrtil“, přesto se zde dá nějaká hodnota najít.

Jako favority má shodně vypsanou dvojici Western Ryder a Kalashnikov (oba 2,5:1, druhý jmenovaný je na ostrovech momentálně @ 3). On má zatím na kontě jen vítězství, v takto silné konkurenci se ale ještě neobjevil. Momentální favorit se zde ukáže po svém triumfu v Cheltenhamu, což už byl velmi dobře obeslaný dostih. Šlo se ale pomalém tempu a spíš se z toho stal sprint na poslední kilometr. „Ryder“ vypadá jako rychlostně vybavené zvíře, takže takový průběh mu sedl parádně.

Tady by se ale něco podobného stát nemělo, protože na startu bude i tempař Mont des Availors (6:1). Ten vyhrál naposledy v Aintree stylem start-cíl a něco podobného očekávám i tady. Chvíli jsem o něm přemýšlel, skáče ale trochu doleva, což na pravotočivé dráze v Sandownu může být problém.

Větší nebezpečí pro oba favority může být podle mě Summerville Boy. Ten sice před třemi týdny v Cheltenhamu prohrál s „Ryderem“ o skoro šest délek, jak už ale bylo řečeno šlo se ve velmi pomalém tempu. On chodí zezadu, je to poměrně mohutně stavěný kůň, takže není divu, že v závěru už nezrychlil. Dá se říct, že těch 5 – 6 délek ztrácel celý dostih.

 

Dnes je v Sandownu dráha naměřená jako „heavy“, tempo by mělo být o poznání svižnější, takže si myslím, že by měl být svému nedávnému přemožiteli výrazně blíž, možná ho může i porazit. Betko má na to, že Summerville Boy bude do druhého místa kurz skoro o bod nižší, na vítězství @ 10 zkusím za půl bodíku. Hodně štěstí!