dostihy Chepstow | Chepstow 4. dostih

Autor: whaler
ROI 20.77 Zisk 111.31 Počet tipů 360


dostihy Chepstow | Chepstow 4. dostih | Ostatní

Datum zápasu 6.1.2018 15:05
Kurz 3.5
Vklad 1
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip dostihy Chepstow - Emperor´s Choice 1-5

Popis tipu

V tradiční Welsh Grand National na téměř šest kilometrů se půjde též už téměř „tradičně“ na těžké půdě, když dostih byl (jako už několikrát v minulosti) kvůli nepřízni počasí posunut.

Na startu by mělo být dvacet koní, možná ještě k nějakému škrtu dojde. V takovém poli se zorientovat není jednoduché, každopádně na trhu už po vánocích byli populární koně, kteří nejsou plně penalizováni za svá poslední vítězství (nesou tedy nižší váhu, než jakou stanovuje jejich aktuální rating).

To je dvojice Wild West Wind (10:1) a Beware the Bear (12:1). Ten druhý byl ještě nedávno nabízen v kurzech okolo @ 9 a takový „drift“ u favorita většinou nevěští nic dobrého. Dá se říci, že se pořadí mezi nimi se prohodilo, nejspíš kvůli tomu, že „Wind“ už dokázal v Chepstow zvítězit.

Já pokud bych si měl vybrat z okruhu favoritů, bral bych asi Mysteree (9:1), který už v minulé sezóně dokázal podobné náročné maratónské zkoušky zaběhnout. Do té aktuální sice vstupuje, jako „fresh“ už ale zvítězit dokázal.

Nakonec jsem si vybral raději tip „do dálky“. Emperor´s Choice tu nastupuje též jako dvojice favoritů s nižší váhou, než jakou by měl mít po svém posledním vítězství. Důvodem je to, že už mu je 11 let, a také jeho poslední triumf se odehrál v Haydocku před pouhým týdnem. Není tedy divu, že zájem o něj příliš není, i když zvítězil celkem v pohodě.

Bude tedy záležet hlavně na tom, jak bude po krátké pauze fit. Plusem na jeho straně je to, že ve Velšské národní už zvítězit dokázal, a i tehdy se šlo na „heavy“. Ponese také nejnižší váhu v poli, což se na těžkém terénu může hodit.

 

Já myslím, že pokud si Emperor´s Choice stihnul po nedávném vystoupení odpočinout, mělo by být aspoň páté místo v jeho silách. Místní podmínky mu vyhovují, za drobák zkusím i vítězství v kurzu @ 22. Hodně štěstí!