dostihy Kempton | Kempton 4.dostih

Autor: whaler
ROI 0 Zisk 0 Počet tipů


dostihy Kempton | Kempton 4.dostih | Ostatní

Datum zápasu 13.1.2018 15:05
Kurz 2.75
Vklad 2
Sázková kancelář BET365
Tip dostihy Kempton - Josses Hill (bez Waiting Patient

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na doublestarbet.sk

Popis tipu

Původně jsem psal analýzu na Josses Hill 1-2 ve stejném kurzu, tohle mi ale přijde lepší. 

Můj tip by měl mít hlavní soupeře ve třech koních. V této sázce se ale dva z nich vypouštějí, takže je třeba, aby "Josses" porazil Smad Place, který mi přijde jako "nejslabší" článek z té čtveřice favoritů (v duelu těchto dvou má SM kurz @ 1,7). Na startu budou ještě dva outsideři, ti by se ale mezi ty nejlepší zamíchat neměli. No a kdyby si chtěl někdo přečíst, jak jsem k tomu došel, tak tady je původní analýza.

Hlavní dostih v Kemptonu má sice jen status „listed“, nazvaný je pouze podle sponzora jako 32red Casino Chase, na startu se ale sejde zajímavá sestava šesti koní. Z nich si můžou šance na vítězství dělat tak čtyři, přičemž tři jsou už známé tváře.

Favoritem je ale ten nejmladší, Waiting Patiently (2,62:1). Ten táhne na překážkách šňůru čtyř vítězství, tři z nich ale dosáhl mezi nováčky, a každopádně na takhle silnou sestavu ještě nenarazil. Bude se jednat i o jeho první představení v Kemptonu, což je rychlá dráha s ostřejšími oblouky, takže i to je otázka, jak se mu tam bude líbit.

Kurz na něj je dost nízký, i když je pravda, že i jeho největší soupeři mají své otazníky. Největším soupeřem favorita by měl být God´s Own (3,5:1). Ten je nejlépe hodnoceným koněm na startu a nosí ze čtveřice šancových koní nejnižší váhu. Problémem ale může být čtyřkilometrová distance, která už je pro něj tak na hraně. Nejlepší výkony podává na dvou mílích a spíš na pevnější půdě. Dnes je dráha v Kemptonu naměřená jako „good to soft“. Je třeba dodat i to, že on tuto dráhu nikdy moc nevyhledával. Na první pohled tedy vypadá jako lákavý tip, jsou tam ale i jistá rizika.

Dalším, s kterým je třeba počítat je Smad Place (6,5:1). Tomu by čtyři kilometry měly být zas moc krátké, protože on běhá hlavně na třech mílích. Na úvod sezóny sice vyhrál v Aintree na této distanci, tam ale těžil z příznivé váhy. Další vystoupení v Ascotu už tak povedené nebylo a do cíle se dostal v roli spolufavorita na pátém místě. Je mu už jedenáct let a nějak nevěřím, že by měl nějak změnit.

Zbývá tedy Josses Hill, který má sice nízký rating, ten je ale způsobený jeho nevalnými výkony z konce minulé sezóny. Ani do té aktuální nevstoupil nejlépe, když v Ascotu dokončil daleko za Smad Place. Myslím ale, že tehdy se jednalo jen o přípravný start na Petersborough Chase, která se měla konat o dva týdny později, a kde obhajoval loňské vítězství. Ta byla nakonec kvůli mrazu přesunuta do Tauntonu, což je ještě větší „kolotoč“ než Kempton.

Také Josses Hill se tam ukázal v úplně jiném světle. Celou dobu udával tempo a dlouho odolával i pozdějšímu vítězi Top Notch. Nakonec za ním zůstal o nějaké tři délky, zatímco o tři týdny předtím to bylo skoro 60…

 

On je typ, který když má svůj den, dokáže potrápit hodně dobré koně. Pravda je i to, že když nemá svůj den, tak je poloviční. Z uvedené čtveřice by mu ale dnešní podmínky (tedy čtyři kilometry v Kemptonu) měly pasovat nejlíp a myslím, že tady je moc podceňovaný. Jeho trenér Henderson sedlal vítěze posledních dvou ročníků tohoto dostihu a zajímavé je i to, že dnes na závodišti, protože má v 67 letech svatbu. Šance na to, že mu Josses Hill nadělí svatební dar v podobě dalšího triumfu bych viděl určitě lepší, než je jeho kurz @ 7,5. Hodně štěstí!