dostihy Warwick | Warwick 5. dostih

Autor: whaler
ROI 0 Zisk 0 Počet tipů


dostihy Warwick | Warwick 5. dostih | Ostatní

Datum zápasu 13.1.2018 16:00
Kurz 2.75
Vklad 2
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip dostihy Warwick - Chooseyourweapon 1-2

Popis tipu

Ve Warwicku jsou hlavním bodem programu proutěnky pro nováčky, zvané jako Leamington Novices Hurdle. Na distanci 4200 metrů se představí šest koní a podle mě oprávněným favoritem je Mr Whipped (2,25:1). Na ostrovech je na něj sice o trochu vyšší kurz, ale s největší pravděpodobností to skončí tak, jak to má vypsané tipáč teď.

U nováčků je těžko se rozepisovat o nějakých formách, protože většina má za sebou jen minimum startů. Favorizovaný Mr Whipped (jestliže „Whip“ je „bič“, dalo by se to snad přeložit jako „Pan Bičovaný) zvítězil zatím dvakrát lehce v menších dostizích, mám ale takový dojem, že trenér Henderson má ve své stáji další velkou hvězdu. Přece jen ale, kurz na to, že se jedná o dostih začínajících koní je dost nízký.

Největším soupeřem by mu měl být Count Meribel (3,5:1), který už jako jediný z pole běhal lepší dostihy. Kurz na něj jde ale nahoru a ani mě se moc nelíbí. Naposledy v Cheltenhamu prohrál na třech mílích, což si myslím, že by pro něj měla být lepší distance než ta dnešní. Navíc ani tehdy vítězný Kilbricken Storm v dalším startu tuto formu nepotvrdil.

Když teď vynechám můj tip, další tři na startu jsou koně, kteří běhali na menších drahách a na ty nejlepší tady by mít neměli. Výjimkou by mohl být Paisley Park (9:1), který při svém proutěnkářském debutu porazil poměrně slušného Vision des Flos.

Já si tedy zvolil Chooseyourweapon. Ten stál neskutečných 210 tisíc liber a zatím naděje do něj vkládané potvrzuje. Ve vítězství proměnil oba dva své starty v kopcovitém Chepstow, přičemž nevypadá jako kůň, který by takový profil dráhy potřeboval. Byly to sice o trochu kratší dostihy, šlo se ale na těžkém podkladu, přičemž dráha ve Warwicku je dnes o něco lepší, tedy „soft“.

 

S distancí i půdou by si tedy Chooseyourweapon poradit měl, podle mě by měl stačit i na většinu soupeřů. Favorit bude tvrdý oříšek, Count Meribel a zbytek už mi ale přijde k poražení. Kurz @ 2,75 tedy musím brát, fair bych viděl lehce nad 2. 

Kdo má betko, může zkusit sázku "bez Mr Whipped", kde má "Weapon" kurz @ 4, že zbytek pole porazí. Aspoň 1/5 si to určitě zaslouží. Hodně štěstí!