rally Sweden | WRC (World Rally Cars)

Autor: beny74
ROI 0 Zisk 0 Počet tipů


rally Sweden | WRC (World Rally Cars) | Ostatní

Datum zápasu 15.2.2018 20:00
Kurz 2.7
Vklad 2
Sázková kancelář CHANCE
Tip Umístění v soutěži - Ostberg top 5

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na doublestarbet.sk

Popis tipu

 Doufám, že nebude po první RZ hotovo tak jak při minulé sázce na Neuvilla.

 Ironicky bych řekl, že v rámci loňských výsledků se jedná o sázku na zoufalého jezdce se zoufalým autem.

 

No, pojďme se na to podívat trošku blíž:

 -loňský Citroen byl velký průser, sice vyhrané dvě soutěže, ale zbytek víceméně daleko mimo stupně vítězů. Proč? Kris Meeke jednak nenaplnil očekávání, další konkurenceschpní jezdci nebyli, ale hlavně auto bylo velmi nestabilní a neočekávaně se chovalo.

 -Mads Osberg měl loni startovat v soukromém týmu Martina Prokopa s novým WRC. To sice proběhlo, ale vůbec to neklapalo a tak Mads zhruba v půlce sezóny spolupráci ukončil. V soutěžích býval docela rychlý, ale vůz obvykle nevydržel. Ale je pravda, že i v předminulé sezóně jezdil celkem tužku a jako důsledek ztratil sedačku továrního jezdce.

 Mads Ostberg má letos naplánované starty v soukromé stáji Adapta s Fordem, ale na Švédsko dostal nabídku jet jednu soutěž s továrním Citroenem. Proč? Je to celkem logické, Citroen kromě Meeka nemá jezdce schopného bojovat o podium a Švédsko je Ostbergovo nejoblíběnější. Je to soutěž, která mu jako seveřanovi samozřejmě sedí, byl zde už druhý a několikrát třetí. Navíc Ostberg v této stáji dříve jezdil.

 Jak je na tom Citroen letos je zatím docela otázka. Nicméně, na Monte dojel Meeke čtvrtý, což je slušné. Jel víc na jistotu, pouze v poslední Power stage, ve které jsou body navíc, to pořádně rozbalil a vyhrál. V dnešním shakedownu skončil Ostberg druhý a Meeke čtvrtý, což naznačuje, že by to auto opravdu nemuselo být špatné.

 Loni zde jel Ostberg v soukromé stáji, než ho začala zlobit technika, byl zhruba na pátém šestém místě. Věřím tomu, že pokud ho opět nezklame technika, nejhůře pátý by měl být. Můj fér na severského jezce je max 2,2, kdyby měl víc odježděné, bylo by to ještě míň.