ZOH 2018 | Akrobat.lyze - U-rampa

Autor: acspCZ
ROI 15.74 Zisk 121.07 Počet tipů 300


ZOH 2018 | Akrobat.lyze - U-rampa | Ostatní

Datum zápasu 22.2.2018 03:30
Kurz 1.85
Vklad 3
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip K.Rolland - M.Riddle - M.Riddle

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na sazkabet.cz

Popis tipu

V prvé řadě bych zmínil, že to je disciplína, v které dominují závodníci USA. Byl bych pekvapen, kdyby jim někdo jiný uzmul aspoň jeden cenný kov. 

Před OH byl na tento počin favorizovan Kevin Rolland. Bronzový ze Sochi sběratel všech tri druhů medaili z MS, mnohonasobny vítěz zimních her v Aspenu a vítěz SP. Dosáhl tedy na velké úspěchy v této disciplíne, čili jeho favorizace byla oprávněná. Ovšem minulý týden v rámci tréninku utrpěl těžký pád. Vykloubil si rameno, narazil záda(údajně má částečně vychyleny obratel) a narazenou pánev. Po pádu Kevin myslel, že je konec, že si na OH nezazavodi. Rentgen ale neodhalil žádnou frakturu, a tak s bolestmi a omezenou pohyblivosti úspěšně absolvoval kvalifikaci. Zajel pěkný výkon 87,80b. Po kvalde přiznal, že sotva chodil. Dnes před závodem na tom není o moc lépe. Do závodu jde s vědomím, že nesmí spadnout, jinak s ním bude zle. Má omezenou pohyblivost a přesto chce útočit na medailí. Ta ale bude ležet vysoko. Hádám na nějakých 92b ze 100 možných. Ve finále má každý tři šance zajet svůj best výkon. Je to tedy férová soutěž, kde top závodník prostě jednou ze třech zajede. Počítá se nejvyšší skóre.

V Tipaci je par duelu, ale nejvíc mě zaujal s Kanadanem Mikem Riddlem. Oba letos jezdí na podobné úrovni, pohybuji se kolem hranice 90b. V kvalifikaci tedy zajel lépe Rolland x ale to není určující. Například na posledních hrách v Aspenu Riddle Rollanda jasně porazil. Mike Riddle není žádné ořezávátko. V Sochi bral stříbro, stejně jako loni na MS, kde dokonce vyhrál kvalifikaci výkonem 94,40b.

Hádám tedy, že Riddle bude atakovat devadesatku, což Rolland přes zdravotní indispozici asi nebude schopný.

Ještě se podělím s tipem na vítěze.. vlastně každý z Američanů může brát zlato, ale já si vybírám kurzove nejvýhodnějšího Torina Yater-Wallace. Tento blázen, jinak se nazvat nedá, je oznacovan za nejlepšího freestyle lyžaře na světě. Zvládá vskutku neuvěřitelne kousky. Problém trošku mívá vtom, že závody bere jako show a někdy se tím nechá prostě unést. Zároveň si ho vybírám i z trošku mimosportovniho hlediska.. Torin byl v roce 2015 na pokraji smrti. Do těla se mu dostal vir neznámého původu, který napadal vnitřní orgány. Byl uložen do umělého spánku. Doktoři si nevěděli rady s diagnózu, dokonce řekli rodině, ať se jdou rozloučit. Nakonec se vše ale jako zázrakem v dobré obrátilo a Torin se uzdravil. Rok na to dokonce vyhrál evropské xgames a letos na těch pravých zimních hrách v aspenu skončil bronzový. Jeho příběh je až osudový a jak historie dokazuje, olympiáda ráda píše či dokončuje sportovní i životní osudy :-)