ZOH 2018 | Skikros - zeny

Autor: acspCZ
ROI 15.39 Zisk 118.03 Počet tipů 299


ZOH 2018 | Skikros - zeny | Ostatní

Datum zápasu 23.2.2018 02:00
Kurz 1.9
Vklad 3
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip S.Naslund - Nevyhraje

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na sazkabet.cz

Popis tipu

Skikros je obdobou disciplíny, kterou provozuje naše Evka Samková s rozdílem, že se jezdí na lyžích ne na prkně. Je to sport, který u nás, ale i ve světě hodně proslavil Tomáš Kraus, jenž byl své doby téměř neporazitelne numero uno. 

Mezi ženami letos suverénně kraluje mladá Svedka Sandra Naslund. Úřadující mistryně světa letos ovládla už šest závodu SP a neohrozene tento seriál vede. Před OH byla jasnou favoritkou, v podstatě nebyla žena, která by ji dokázala pravidelně zatapet. Nejblíže v sezóně ji byly Fanny Smith a Heidi Zacher. Ovšem nyní, v době těsně před startem osmifinalovych jízd, je situace trochu odlišnejsi..

Z celosezonniho "odpočinku" se vrátila Marielle Thompson. Poslední tři, čtyři roky suverenka této discipliny. Obhájkyně olympijského zlata si ale těsně před začátkem letošní sezóny při tréninku přivodila těžké zranění. Znicila si koleno, pretrhala vazy. Šla na operaci a prognóza byla taková, že letos už si nezazavodi. No a ona přesto o čtyři měsíce později stojí na startu olympijského závodu. Jeden by si řekl, že bude jen do počtu po takové dlouhé pauze a nerozzavodenosti, ale to u Marielle neplatí. Nebo aspoň ne v takové míře. Hned při svém prvním ostrém startu totiž ovládla olympijskou kvalifikaci neboli rozrazovacku.. Kvalifikace slouží jen k rozrazeni závodnic do osmifinalovych trojic. Tento výsledek jen dokazuje to, že Marielle je tady. Je tady s cílem obhájit zlato, ne jen přijet a zúčastnit se. Její přezdívka je "Big Air Mar". Ta vznikla na základě její schopnosti zvládat skoky a leteckou fázi jako nikdo jiný. K jejímu štěstí se olympijská trať vyznačuje mnoha skoky, zejména pak zaverecna pasáž je čistě skokanska. Marielle si trať pochvaluje, je velká zábava po ní jezdit tvrdí. 

Letos se tedy Thompson a Naslund ještě neutkaly, ale v minulé sezóně byla kanadská Marielle jasně lepší. Mladou Svedku pravidelně porazela. I když MS ovládla Naslund po nešťastnem vypadnutí Thompson už v semifinále. 

Abych z toho neudělal jen souboj Naslund vs. Thompson, tak tu jsou i jiz zmíněné Zacher a Smith. Dále Kanadanky Serwa a Phelan nebo Francouzka Berger-Sabbatel. Tedy vše závodnice, které mají ambice nejvyšší.

Skikros je kontaktní disciplína, takže o překvapive výsledky není nouze. Naslund čeká těžký ukol a soupeřky po ní půjdou. Přítomnost Thompson výrazně snižuje šance Naslund na vítězství. Tady musím zkusit její nevyhru.