Häcken - AIK Štokholm | Allsvenskan, Sweden

Autor: Dragon
ROI 2.44 Zisk 19.97 Počet tipů 286


Häcken - AIK Štokholm | Allsvenskan, Sweden | Fotbal

Datum zápasu 23.5.2018 19:00
Kurz 3.3
Vklad 1
Sázková kancelář BET365
Tip Zápas - Remíza

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na doublestarbet.sk

Popis tipu

Začnem hosťami. AIK patrí k hlavným kandidátom na titul. Tréner Norling po príchode v polovici roka 2016 vytvoril perfektný defenzívny systém, ktorý sa mu darí ešte zdokonaľovať. AIK má síce veľa kreatívnych hráčov a výborných strelcov, ale sústreďuje sa hlavne na pozorné bránenie a čo najmenej chýb v defenzíve. To je jeho hlavná sila.

Vďaka tomuto defenzívnemu systému dostalo AIK v tejto sezóne najmenej gólov (5 v 10 zápasoch) aj napriek tomu, že sa mu doslova rozpadla predsezónna predstava o zložení obrany. Kapitán N. E. Johansson musel náhle ukončiť kariéru kvôli srdcovým problémom, o pár dní zlomená noha J. Nyholma, pravý krídelný obranca R. Lundström si nezahrá do konca sezóny a skúsený stopér J. Ekstrand sa stále nezotavil zo zranenia. Brankárska jednotka O. Linner mal tiež chýbať do konca jari, ale už je v nominácii, len nie je isté, či nastúpi. Navyše, dnes kvôli kartám chýba aj A. Milosevic. Takýto lazaret by položil akékoľvek iné mužstvo v lige. V AIK však vďaka spomínanému Norlingovmu systému nevadí, že v obrane už pravidelne nastupuje napríklad R. Jansson, ktorého narýchlo dotiahli z tretej ligy. Videl som skoro všetky zápasy AIK a táto nezohratosť a čiastočne neskúsenosť obrany sa prejavila len v prvom polčase zápasu na pôde Siriusu.

Dokonalosť defenzívneho poňatia sa naplno ukázala naposledy v derby proti Hammarby, ktoré má suverénne najproduktívnejší útok. Hráči AIK celý zápas vyčkávali na chybu súpera, neboli vôbec aktívni, ale majú 3 body. A Norling sa vyjadril, že Häcken má v útoku podobnú silu ako Hammarby, takže očakávam rovnakú taktiku.

Tento Norlingov herný systém má však nevýhodu v tom, že AIK nevyužíva svoj ofenzívny potenciál. Má najmenej striel na bránu spomedzi všetkých tímov. Hráči ako Elyounnousi, Stefanelli, Goitom či Bahoui by inde boli kanonieri, tu však na to nemajú priestor. AIK je v tejto sezóne ako jediný tím bez prehry, ale defenzívne poňatie sa prejavilo na počte remíz.

Häcken sa takisto spolieha na obranu, aj keď nie až tak výrazne ako jeho súper. Inkasoval druhý najnižší počet gólov a na bránu vyslal druhý najnižší počet striel. Takže v týchto štatistikách nasleduje hneď po AIK.

Häckenu síce chýba zranený stopér Ojala, ale Hammar ho nahrádza až prekvapivo dobre. Naposledy sa dostal do zostavy kola aj napriek tomu, že Häcken podľahol Malmö 0:2. Hrať nebude ani vykartovaný útočník El Kabir, ale to nepovažujem za stratu, pretože je to síce dobrý strelec, ale veľakrát príliš nervózny a frustrovaný bez sebakontroly. Kamara je zaňho viac než kvalitná alternatíva.

Domácich trénuje A. Alm, ktorý predtým viedol práve AIK. Myslím si, že tieto tímy sa dobre poznajú a vedia, čo od seba očakávať. Obaja tréneri zvolia skôr defenzívnejšiu taktiku, ale kurzy na under nie sú zaujímavé. Ak sa súboj dvoch opatrných a takticky vyspelých tímov nezvrhne na nejakú neočakávanú prestrelku, vidím to na remízu.