dostihy Pardubice | Pardubice 3. dostih

Autor: whaler
ROI 0 Zisk 0 Počet tipů


dostihy Pardubice | Pardubice 3. dostih | Ostatní

Datum zápasu 23.6.2018 15:20
Kurz 2.6
Vklad 2
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip dostihy Pardubice - Vaxerton 1-5

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na doublestarbet.sk

Popis tipu

Jako třetí dostih je v Pardubicích dnes steeplechase IV. kategorie na 3400 metrů a na startu by mělo být 14 koní. Pole je to velké, ale šanci na vítězství by si mělo dělat jen pár z nich.

Favoritem je New Finch (3:1), který tu v podobném dostihu zvítězil koncem května o 10 délek. Podle mě je to ideální typ pro takto krátké krosy a myslím, že do budoucna od něj ještě můžeme vidět velké věci. Je mu teprve pět let, takže může jít ještě nahoru, a kurz na to, že přidá další triumf bych viděl alespoň tak o půl bodu níž.

Druhým favoritem je totiž Kornelius (4:1), který na něj naposledy ztratil 13 délek. Nedokážu si představit, jak by tuto ztrátu mohl smazat, a myslím, že mezi tyto dva by se měl vklínit ještě někdo jiný.

Největší šance jsou tu přisuzovány dvojici trenéra Holčáka, Achsar (6,5:1) a String (8,5:1). Prvně jmenovaný tu byl naposledy druhý za Anakingem, který slavil vítězný comeback po delší pauze. Toto běhání vypadá na papíře dobře, ovšem mě se nezdálo, že vítěz by byl tehdy v takové formě, v jaké ho známe z minulosti. Také se jednalo o „klasiku“ a Achsar zkusí kros poprvé, takže je otázkou, jak se s novými překážkami a točením popasuje.

String už má s krosy víc zkušeností, když na nich dokázal několikrát vydělat menší dotaci. Naposledy šel v delším dostihu, v konci už byl unavený a na poslední překážce ztratil jezdkyni. Zkrácení distance by mu tedy mělo prospět, kurz na něj mě ale nijak neoslovuje. Když jsem si ale pouštěl jeho předchozí starty, narazil jsem na jiného koníka, který je tu podle mě přehlížen.

Na úvod sezóny byl String čtvrtý v dostihu na 4300 metrů a tam se ukázal i Vaxerton. Ten byl tehdy dost chtivý, takže část dostihu odvodil, nakonec z toho bylo pouze šesté místo. Poslední překážku ale skákal snad o deset délek dřív než String, pak mu ale došly síly, a v cíli byl o necelou délku za ním.

Dnes je tedy dostih téměř o kilometr kratší a to by Vaxerton se svým projevem měl ocenit. Nějaké zkušenosti už s pardubickým krosem má, což se tady o dost soupeřích říct nedá. Podle mě by měl mít podobný kurz jako už několikrát zmíněný String. Jeho šance na zisk dotace (tedy do pátého místa) ocenil bookmaker kurzem @ 1,45. Vaxerton má téměř dvojnásobek, což musím brát. Hodně štěstí!