dostihy Praha - Chuchle | Praha - Chuchle 5. dostih

Autor: whaler
ROI 0 Zisk 0 Počet tipů


dostihy Praha - Chuchle | Praha - Chuchle 5. dostih | Ostatní

Datum zápasu 24.6.2018 16:10
Kurz 2.2
Vklad 2
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip dostihy Praha - Chuchle - Always on Sunday 1-4

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na doublestarbet.sk

Popis tipu

Pátým bodem programu je vrchol pro starší vytrvalce, tradiční Zlatý pohár, a na trati 2400 metrů půjde na start devět koní. Pole na první pohled celkem přehledné, na ten druhý ovšem skýtá celou řadu otazníků.

Jako „neprůstřelná“ tu vypadá dvojice Intisari (2,25:1) a Autor (5:1). Ti spolu bojovali naposledy v květnu v Bratislavě, kde proběhli cílem v tomto pořadí na druhém a třetím místě. Dělila je necelá délka, takže i z toho je vidět, že tady se bookies trochu moc přiklánějí na stranu Holčákova svěřence. Také vloni v rámci EJC dne ve stejně dlouhém dostihu byl Autor na druhém místě o téměř tři délky před tehdy čtvrtým Intisarim. Zajímavé u obou je ovšem i to, že od posledního květnového startu neběhali a vynechali slovenský vrchol při Turf Gala. Trenér Holčák řekl, že Intisari měl otlačené kopyto a měl kratší tréninkový výpadek. U Autora jsem nic nedohledal, ale nejspíš to bylo asi podobné.

Je tedy vidět, že favorité nejsou úplné „tutáče“, ovšem najít nějakou alternativu není snadné. Předloňský Derby vítěz Gontchar (5:1) se letos vrátil na dráhu po roční pauze, když v prvním startu jako favorit podlehl Amadeonovi, což je spíš handicapový kůň, který běhá i překážky. Při druhém startu dokončil v německém Gd. 2 dostihu poslední. Je tedy vidět, že není zatím v top formě, ke které by potřeboval i měkčí dráhu. A i když pořadatel zavlažoval celou dnešní noc, tak já spíš očekávám chuchelskou standardní „pružnou“ půdu.

O trochu vyšší kurz má Fantasticadventure (8,5:1), který běhá spíš kratší dostihy a nejvíc se mu daří v Mostě. Stejný kurz má Touch of Genius, který se vloni objevil na dráze jen jednou právě ve Zlatém poháru. Tehdy nevypadal moc fit a dokončil čtvrtý. Letos už je vidět, že se rozběhal a mohl by zatopit favoritům. Co se mi ovšem u něj nelíbí je jeho poslední start v italském Miláně, kde na třech kilometrech byl čtvrtý. Tato distance už je na něj moc dlouhá, a když si vezmu, že od tohoto startu uplynuly pouhé dva týdny, tak mám obavu, aby se na něm únava neprojevila.

Dostávám se tedy ke svému tipu, jímž je dvojnásobný vítěz tohoto dostihu (vloni a 2014).  Always on Sunday. Ten tehdy nastupoval do tohoto dostihu s jediným startem v nohách, když tehdy v Bratislavě dokončil jako desátý a poslední. On je též koněm, který nemívá dobrou první polovinu sezóny, a také se mu moc nevede na bratislavské dráze. Z tohoto pohledu nejsou jeho dva letošní starty tak špatné, když v mosteckém Smolíkově memoriálu dokončil čtvrtý, a při Turf Gala pátý.

Já myslím, že s návratem na chuchelskou dráhu opět ožije. Tady je hodně otazníků, co se týče favoritů, Always on Sunday sice letos nic velkého nepředvedl, tak je tomu ale u něj pravidlem. Podle mě, „Always“ tady pár soupeřů „sundá“ (možná i všechny, kurz @ 20 na dvojnásobného vítěze je fakt hodně). Čtyři soupeře z nichž některé jsem nezmínil by předběhnout měl, na to, aby byla sázka úspěšná je potřeba jeden z favoritů. Tedy nic nereálného, za mě fair @ 1,8. Hodně štěstí!