ME ve vodním pólu | ME-vodní pólo

Autor: Otak13
ROI -0.13 Zisk -1.35 Počet tipů 395


ME ve vodním pólu | ME-vodní pólo | Ostatní

Datum zápasu 14.7.2018 14:00
Kurz 5
Vklad 3
Sázková kancelář BET365
Tip Celkový vítěz - Nizozemsko Ž

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na doublestarbet.sk

Popis tipu

Od 14. července začíná ve Španělské Barceloně Mistrovství Evropy ve vodním pólu a já si už teď dám jednu dlouhodobou sázku na vítěze v ženský části.. 

SK favorizují domácí Španělky, ale kurzy pro mě nejsou tak zajímavé. Já si zahraji celek Holandska a kurz u Bet365 neodmítnu, Sazka 4,95, Sbobet 4,50.

Holanďanky dlouhodobě mají kvalitu a výborné výsledky, které v letošním ročníku gradují. Samozřejmě i ony se nevyvarují občasným výpadkům v soubojích s těmi nejlepšími, ale ta špička je tak vyrovnaná, že kolikrát hrají o výsledku maličkosti. Na posledním ME v Srbsku skončily po skvěle odehraném turnaji druhé, když ve finále těsně prohrály s Maďarskem 7:9, což byla jediná jejich prohra na turnaji. 

Nepovedlo se jim loňské MS v Maďarské Budapešti, když smolně prohrály osmifinále s Ruskem o gól, což je katapultovalo do skupiny o 9-16.místo, kterou pak už s přehledem vyhrály a skončily na 9.místě. Ale samozřejmě byl to neúspěch. Po tomto turnaji skončila dlouholetá opora reprezentace Yasemin Smit a uvolnila tak místo mladším. Ale řekl bych, že to nebylo na škodu, protože ostatní hráčky přestaly na ni spoléhat a začaly brát zodpovědnost více na sebe. Trenér Arno Havenga stabilní kádr doplnil dravým mládím a holky zapadly velmi dobře. Hlavně v Simoně van de Kraats má Nizozemí velmi dobrou perspektivu.

Ten loňský podzim ještě nebyl úplně to pravé ořechové a taky vstup do kvalifikace na SL nezačaly Holanďanky moc přesvědčivě, prohry v Rusku a doma se Španělskem je dost vzdalovaly od postupu. Ale na jaře už stoupala jejich forma což potvrdily výhrami v Maďarsku a pak především ve Španělsku, čímž si postup zajistily. No a právě na přelomu května a června ukázaly v jak výborné jsou formě. Finálový turnaj SL odehrály naprosto skvěle, postupně porazily silné týmy  Austrálie, Španělska a Kanady a zastavil je ve finále až suverén posledních let tým USA, ale prohrály po vyrovnaném boji 6:8.

Sabrina van der Sloot zde získala MVP, Maud Megens se stala s 15g nejlepší střelkyní. Ten kádr Holanďanek je velmi kompaktní a sehraný, v bráně dlouholetá opora Laura Aaarts, na centru silná Sevenich, Sloot, Megens, ta kostra týmu už spolu hraje dlouhou dobu a je dobře doplněna mladými holkami. Tým má sílu i když nehraje základní šestka, holky z lavičky mají svojí kvalitu.

Holanďanky už dlouho prahnou po tom vyhrát nějaký velký turnaj a já si myslím, že letos mají velkou šanci to dokázat. Samozřejmě těch adeptek na titul bude víc, ale já bych na vítězství Holanďanek nevypsal kurz víc jak 3,50.