CSKA Sofia - Riga FC | Evropská liga

Autor: beast95
ROI 12.72 Zisk 41.96 Počet tipů 188


CSKA Sofia - Riga FC | Evropská liga | Fotbal

Datum zápasu 12.7.2018 19:45
Kurz 2.45
Vklad 2
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip asian hcp - CSKA Sofia ah -1.5

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na doublestarbet.sk

Popis tipu

CSKA Sofia je tý z Bulharska, letos to by jediný tým, co dokázal konkurovat Ludogoretsku a nakonec skončili na 2. místě. Jen pro ukázku, Levski skončila 3. a na CSKA ztráceli 17 bodů. 
Tam v posledních letech došlo k výrazným změnám a tým byl solidně posílen. Už minulý rok dosáhli na 2. místo v lize, ale v Evropě hrát nemohli. 
Liga už jim neběží, ale odehráli dost přáteláku, kde měli slušné výsledky. Ani jednou neprohráli, porazili týmy jako V-Varen Nagasaki, Etar, Ufa a remizovali třeba se Šachtarem, nebo Brondby. 
Nějaké změny v kádru nastali, něco málo odešlo, pár zajímavých jmen přišlo, ale to hlavní zůstalo. Zůstal top střelec Fernando Karanga, který dal 23 branek za 27 zápasů. Dále tam zůstal reprezentant Ghany - Gyasi, reprezentant Bulharska Despodov, případně záložníci Ruben Pinto a Tiago Rodrigues, kteří oba hráli plno let v Portugalsku.
K těm příchodům, jsou to například, na hostování Jorginho ze Saint-Étienne, do obrany přišel Sekulic ze Slovanu Bratislava, k němu přibyl do obrany reprentant Kapverd Pereira, do brány přišel Stipica z Hajduku Split a poslední posilou je záložník Bikel z Nijmegenu. 

Lotyškou ligu já osobně vnímám jako velice slabou a v Evropě moc konkurovat nedokáže. Riga si zaručila kvaldu díky 3. místu. No, nutno dodat, že se tam v té sezóně nesestupovalo, protože Babite to odpískalo. Baráž hráli marní Metta/LU, ligu s přehledem vyhrál Spartaks. A tak tam vlastně zůstalo jen 5 týmů, co se společně plácali ve středu tabulky a nakonec 2. a 5. tým dělili jen 2 body. 
To, jak Lotyšské týmy konkurují v Evropě lze dokázat na kvalifikaci o EL z minulého roku. Liepaja jen těsně přešla přes trpaslíka Crusaders a pak vypadla se Suduvou. Jelgava prohrála oba zápasy s Ferencvárosem a Ventspils vypadl taktéž hned na začátku s Valurem z Islandu. 
Ten tým opustili plno hráčů, během loňské sezony. Jediná jejich výhoda je ta, že jim liga stále běží, což je pro ně fájn, jelikož budou rozehraní. No, při pohledu na to, s čím letos hrají, si myslím, že je to asi nezachrání. 
Letos je tam ten tým poskladáný tak, že většinu týmu tvoří domácí hráči, co mají zkušenosti téměř a jenom s domácí soutěží, hodně prostoru dostává ukrajinec Baenko, který toho nejvíce odehrál v 2. ukrajinské soutěži, společně s ním další ukrajinec - Kovalenko, který přišel z Paphosu, poté hrává pravidelně ruský hráč Enin, která přišel z 3. Ruské ligy. Poslední 2 cizinci, co dostávají pravidelně prostor v základu, jsou Lemajić, který přišel ze 2. Srbské ligy a Davies, který přišel z St. Pölten, kde ale odehrál jen 188 minut. 

Když si porovnám obě družstva, tak domácí mají hráče, co prošli evropskými kluby, o kterých hráči Rigy mohou jen snít. Když si k tomu přidám faktor domácího prostředí, které tady dělá hodně a zejména u CSKA Sofie, kde věřím, že ta podpora od fanoušků bude veliká a navíc to, jak špatně se kluby z Lotyšska prezentují a zejména venku. Tak si myslím, že by to měl být pro CSKA snadný zápas, pokud to nějak nepodcení, protože kvalita je jednoznačně na jejich straně.