3
2
TIPSPORT CZ/SK
vítěz

v moto3 som si vybral duel medzi aktuálne 2. Martin 130b a 4. Canet 112b. V minulom roku tu skončil Martin 3. (+3,377 na víťaza) a Canet 5. (+3,502). Za normálnych okolností je Martin lepší závodník ako Canet. Canet v dnešnej kvalfikácii (začalo sa na mokru ale postupne začala trať osychať) sa mi veľmi páčil a zrýchľoval kolo od kola (a nakoniec obsadil 4. miesto so stratou +0,883s na víťaza). Martin ten v prvej časti zaostával, ale ku koncu aj on zapol na vyššie obrátky (a obsadil 2.miesto +0,078s). Minulý týžden v piatok na GP v Brne v treningu Martin spadol a zlomil si zápästie a musel absolvovať operáciu. V dnešnej kvalde hlavne na začiatku keď ešte mal na jeho pomery slabé kolá (tak zašiel do boxu a ľadoval si operovanú ruku). V zajtrajšom závode to bude mať veľmi ťažké (kedže po dnešnom výkonne bude jeho operované zápastie ešte viac oslabene) a očakávam, že v priebehu závodu to bude pre neho horšie a horšie aby udržal tempo s poprednými závodnikmi a na základe tohto faktu, by som v tomto dueli favorizoval Caneta, fair na tento duel 1,7 GL.