Pavlyuchenko - Diyas | WTA Cincinnati Autor: Laposa - již zde nepůsobí

3
Pavlyuchenko
TIPSPORT CZ/SK
Zápas

Ruska Pavlyuchenko je pro mě určitě favoritkou tohoto zápasu. Její zápasy končí často overem, ale dnes si musím zahrát výhru. Letos má teda pouze 15 výher a 15 porážek, ale poslední turnaj porazila Sabalenku a následně jsem ji viděl s Ostapenko - první set dostala 2:6, ale od druhého setu byla lepší a nakonec těsně prohrála ve 3 setech. Pavlyuchenko hraje agresivně, jen nedokáže udržet konzistenci po celý zápas, nicméně s Ostapenko ji to tam poměrně padalo a konkrétně v Cincinnati ji podmínky sedí - hrála tady už 2x OF, 2x ČF a 1x SF, pak taky ještě 3x vypadal v prvním kole (ale vždy ve 3 setech a 2x byla outsiderka) a loni po výsledky 6:1 6:0 nad Krunic prohrála ve 3 setech s Kerber.

Diyas není špatná, letos má 29 výher a 19 porážek, ale 13 výher je i ITF turnajů a na WTA turnajích tak nedošla nějak daleko. Poslední turnaj ve Washingtonu došla do ČF, což je asi její nejlepší výsledek, ale v ČF dostala od Giorgi 3:6 2:6, která hraje rovněž agresivně a tento styl podle mě Diyas tolik nesedí, když ještě např. s Ostapenko 0:2 a uhrála dohromady 7 gemů, Puig 0:2, Goerges 0:1, Keys 0:1 Kudermetova 1:2 (výhra loni, obě porážky letos ve 2 setech), se zmíněnou Giorgi 1:2 (výhra v roce 2014 ve 3 setech, kdy měla asi nejlepší sezonu) nebo i s Pavlyuchenkou už jeden zápas prohrála ikdyž se hrálo na antuce. No a konkrétně v Cincinnati hrála 4x - postupně uhrála 2. kolo (prošla kvaldou, ale jen jednou byla mírná outsiderka), dále porážka v 1. kole (ikdyž těsná s Venus Williams) a poslední 2 roky porážka už v kvaldě (přešla vždy přes první kolo, ale poté už porážka ve 2 setech)

Ikdyž se Pavlyuchenko umí i sama vyházet, tak minulý týden nehrála špatně a zdejší podmínky by ji měly více sedět + její styl by neměl tolik sedět Diyas.