Tenerife vs Bilbao | Španielsko ACB Autor: mahony1983

25.9.2019 12:18
Basketbal
Španielsko ACB
2019-09-25 22:00:00
1.85
2
Tenerife AH -10
PINNACLE
Ázijský handicap

Tenerife tu mám ako väčšieho favorita, zbabraná minulá ligová sezóna zabudnutá (i keď hrali finále CHL), v tejto je cieľom jasne playoff a čo najďalej. Prekopal sa tím, úplne nová S5 prakticky s Huertasom, Salinom, P. Aguilarom a Lundbergom a Lopezom na PG/SG, pod košom Guerra, Shermardini, Berzins na krídlach Guerra, Ibanez, Atkins, Suarez, ale filozofia ostala: agresívna obrana, dobrý podkoš. Dnes bez P. Aquilara, ktorý má zranené ľavé zápästie a otázny je A. Lopez.

Bilbao je staronováčikom ligy, tiež s kostrou chlapíkov, ktorí ten postup vybojovali (Brown, Schrainer, Lammers), novicmi sú dvojica Jonathan Rouselle a Axel Bouteille (dobrá sezóna v Limoges), bývalý hráč Tenerife S. Rodriguez, mladá litovská nádej Kulboka, pod košom Balvín a Sulejmanovič. Tí dvaja však budú mať proti sebe obrov u domácich: Guerreru, Shermadiniho a Berzinsa, teda nič ľahké.

Tenerife to má dobre poskladané tento rok podľa môjho názoru, či už na G pozíciách, sila je pod košom, základom pevná obrana, s ktorou môže mať Bilbao veľké problémy a Tenerife doma takýchto súperov by malo zvládnuť v pohode...