Sportovec roku ČR 2019 | H2H

Autor: acspCZ
ROI 15 Zisk 116.07 Počet tipů 302


Sportovec roku ČR 2019 | H2H | Ostatní

Datum zápasu 20.12.2019 20:00
Kurz 2.38
Vklad 2
Sázková kancelář TIPSPORT CZ/SK
Tip Krpalek - Prskavec - Prskavec

Nejlepší kurzy a nabídku najdete na sazkabet.cz

Popis tipu

Sportovec roku ČR 2019

Krpálek Lukáše - Prskavec Jiří 2 @2.38 2/5 Tipsport

 

Krpálek v roce 2019 

- 1.místo z MS nad 100kg (Tokio)
- 5.místo na Evropských hrách (2 prohry ze 4 zápasů)
- 4x turnaje Světového poháru = 4x 3.místo 
- aktuálně 2.místo ve světovém rankingu
- judista roku 2019

Lukáš Krpálek po přestupu do nejtěžší kategorie zaznamenal pro ČR historický úspěch na MS. V tokijskem svatyni Budokan porazil ve finale domaciho zapasnika Harasawu a mohl tak slavit. Lukáš měl na MS poměrně velké štěstí na los, do prvních dvou kol dostal zápasník ze 4. a 5. desítky, což je velká vykonnostní propast. Do finále svého poolu dostal 5.muže rankingu Meyera.. Vysoký zápasník, na kterého se mu daří. V boji o finále opět lehčí volba v podobě Korejce, který je aktuálně na 17.místě žebříčku. Až finále představovalo opravdovou výzvu a to Lukáš zvládl. Nechci tím shazovat Krpálkův výkon, historie se neptá koho porazil, zlato z MS je zlato z MS. Na druhou stranu mu vždy někdo může předhodit "vyhrál jsi, ale nejlepší tu chyběl".. tím nejlepším je Francouz Teddy Riner, který neprohrál zápas již 8 let a kam přijede, tam vyhrává. Krpálek se s ním letos utkal 2x a 2x odešel poražen. 

Co se týká Krpálka a Evropských her, tak to bylo hodně slabé. V Evropě není konkurence tak silná, přesto Krpálek dvakrát během 4 zápasů prohrál a odjel trošku překvapivě bez medaile. 

Ostatní turnaje = Světové poháry. Lukáš se účastnil turnajů v Turecku, Číně, Brazílii a Kanadě. Všechny pro Krpálka dopadly stejně.. vítězný, bojem o bronz. Některé SP jsou kvalitně obsazeny, některé slabě obsazeny. Judisté to kombinují tak, aby posbírali potřebné body do rankingu, což jim pak pomůže k lepšímu losu na velkých akcích. Krpálkovi se letos ale nepodařilo zvítězit ani v tom lehčím turnaji na SP. V posledních dvou turnajích byl zastaven Rinerem, což není nic, za co by se měl stydět, ale jakožto mistr světa a potencionální světová jednička by mohl mít nějaký ten vítězný turnaj. 

Krpálka čeká příští týden Masters v Číně, kde bude bojovat o post světové jedničky. Současná světová jednička tu startovat nebude, čili trůn může být volný. Na druhou stranu se nakonec turnaj zaplnil velmi kvalitními jmény. V podstatě kromě světové jedničky tu jsou všechna esa, včetně Teddyho Rinera. Vyhrát tento turnaj rovná kvalitou výhře na MS. Pokud by zde Krpálek vyhrál, zaslouženě bych ho řadil mezi top3 české sportovce pro rok 2019. Takto "pouze" s úspěchem titulu mistra světa bych ho výš, než na 5.místo nedával. 

Krpálek opanoval anketu Sportovec roku ČR za rok 2016, ale to díky zlaté medaili na olympijských hrách. Což je pochopitelné, olympijské zlato to vždy znamenalo favorizaci v anketě. Ale třeba v roce 2014, kdy vybojoval zlatou medaili na MS i na ME!, vyhrál závod SP, skončil v anketě až na 8.místě. Ten rok byl úspěšnější než ten letošní, přesto nebyl Krpálek poslán v anketě výš. Proto letos nechápu ten boom kolem jeho údajné favorizace. Sice vyhrát zlato v nejtěžší kategorii ma svou váhu, ale na druhou stranu, v anketé jsou i další mistři světa s úspěšnější sezónou... 

 

Prskavec v roce 2019

- 1.místo z MS
- 2.místo týmu na MS
- 8.místo z ME
- 1.místo týmů na ME

- 4x závody SP (2., 4., 3. a 3.místo)
- 1x finále SP (1.místo)
- 1.místo ve světovém rankingu
- nominace na AIPS světového sportovce roku 2019 
- kanoista roku 2019


Jiří Prskavec již delší dobu patří mezi světovou elitu v mužském kajaku na divoké vodě, každoročně sbírá úspěchy ve SP či medaile ze šampionátů. Ale až letos konečně prorazil na samotný vrchol celého startovního pole. Celý rok podával vyrovnané výkony, což mu vyneslo pozici světové jedničky, kterou stvrdil vítězstvím na finále Světového poháru. Zlato z MS je poté určtiě vrchol jeho letošního působení a vítězství, které z něj udělalo adepta na přední umístění v anketě Sportovec roku. Jediný závod, který mu nevyšel, jak by si představoval bylo ME v individuálu. 8.místo hodnotil jako neuspěch, na druhou stranu byl jen necelé 1,5s za bronzovou medaili. Poté si ale spravil chuť v týmové soutěži, kde s kolegy Hradílkem a Prindišem urvali zlato. V součtu pak dva velké šampionáty a 2 zlaté a 1 stříbro. Takovou bilancí se letos žádný světový kanoista chlubit nemůže.

Nominace na světového sportovce roku asociace AIPS. Jedná se o novinářskou anektu, v které loni byla nominována i E.Ledecká. Prskavec se letos dostal do konkurence světových osobností typu Hamiltona, Nadala, Federera, Messiho, S.Biles a dalších.. Je vidět, že ve světě si Prskavce velmi cení a uvědomují si, co znamená pro svět kanoistiky. Uvidíme, zda i čeští novináří jej dokáží docenit.


Úspěchy Jiřího Prskavce dle mého jednoznačně ční nad úspěchy Lukáše Krpálka. Vodní slalom a judo jsou velikostí sportu na podobné úrovni. Ačkoliv kategorie K1 men čítá v rankingu 920 jmen a světové judo v kategorii 100kg+ "pouze" 257 jmen, sportovní odvětví je to, co od mediálního zájmu a finančních odměn, srovnatelné. 

Jiří Prskavec býva často i tváří českého olympijského výboru. Je prezentován jako zástupce olympioniků, fotí sportovní kolekce, vystupuje v reklamách. Tipovat událost, která je v rukou často neobjektivní poroty bývá vždy ošidné, ale z hlediska sportovních úspěchu tu vnímam Prskavce jako úspěšnějšího. 

 

Můj tip na pořádí: 1.Sábliková, 2.Satoranský (jen díky mediálnímu boomu), 3.Prskavec, 4.Pastrňák, 5.Krpálek, 6.Samková, 7.Ondra(zasloužil by si top3), 8.Strýcová, 9.Plíšková, 10.Ledecká