Giacomini - Tokuda | M15 Monastir Autor: ejkejej

14.1.2021 08:31
Tenis
M15 Monastir
2021-01-14 10:00:00
1.7
3
Renta Tokuda
TIPSPORT CZ/SK
vítěz

Z turnaje v Monastiru hraném na open hardu si zahraju Japonce Renta Tokudu proti Italovi Lucovi Giacominimu.

Tokuda je na venkovním hardu jednoznačně nesilnější. Jedná se o bývalého juniora top 40 rankingu s tím, že ve svých 22 letech byl už i v seniorském žebříčku v první 300. Loni odehrál pouhé tři zápasy a nepřipsal si ani jednu výhru. Dva ze tří mačů odehrál však odehrál na antuce. Na hardu každopádně má odehráno přes 200 zápasů a tady po tak dlouhé pauze (přípravné turné v Japonsku bylo zrušeno) překvapil s domácím Echarguim, který měl teď poměrně dobrou formu a hlavně byl rozehraný.

Giacomini je pro mě hráč spíše na antuku a ani tak vysloveně neexceluje, úspěšnost potvrzuje i to, že je o půl roku starší a nevyhrál ještě žádný titul. Tokuda opanoval hned pět ITF podniků. Giacomini má výhodu v rozehranosti, přece jen hraje tady od konce listopadu. Nejlépe se mu však vedlo hned na jeho prvním turnaji, když uhrál semifinále. V prosinci už připsal porážku i s Tammem, set mu vzal slabší Henning a zdolal ho i Tokudův soupeř v prvním kole Echargui. V prvním kole musel do 3 sad a ztratil 4x servis.

Ve vzájemné bilanci vede Giacomini 1-0, kdy Tokudu porazil ve 3 setech minulý rok na antuce v Antalyi. Na tomto pomalejším hardu je však pro mě Tokuda kvalitnějším hráčem a v tomto zápase mu věřím.