Brooklyn vyhraje NBA | NBA - playoff, USA Autor: xavier

1.4.2021 10:54
Basketbal
NBA - playoff, USA
2021-04-15 23:00:00
3.6
3
ANO
TIPSPORT CZ/SK
vítěz

Zahraju si i netradičně něco z NBA, kterou sice nesleduju tak detailně, ale zkonzultoval jsem svůj tip s povolanými experty. 

Mozaiku hvězdného Brooklynu doplnil o víkendu zkušený křídelník LaMarcus Aldridge ze San Antonia, takže tady máme opravdu mostrózní roster.

Jmenovitě Kyrie Irving, James Harden, Aldridge, Kevin Durant, Joe Harris, Blake Griffin, DeAndre Jordan - plus další "dělníci". Tomu všemu na lavičce šéfuje bývalý vynikající rozehrávač a můj oblíbenec - Steve Nash. 

Zlí jazykové po příchodu Hardena v zimě říkali, že tým bude muset hrát aspoň se dvěma míči (v narážce na sobeckost minimálně Hardena), ale zatím to vypadá, že vše klape, zejména mezi Irvingem a Hardenem. 

Východ je sice slabší konference, ale Nets drtí protivníky a to je ještě stále zraněný Kevin Durant (návrat koncem dubna) a ještě nehrála posila Aldridge. Jedinou slabinou může být obrana, které tedy hoši moc nedají. Na druhou stranu třeba pivot Jordan je v ní velmi zdatný.

Můj tip je postaven na tom, že v sériích play off je na 4 zápasy nemá kdo porazit. Na východě budou hlavní soupeři Milwaukee a Philadelphia (za předpokladu, že se jí vrátí v rozumném čase a formě pivot Embiid). 

Na západě je otázka, kdo by Brooklynu stál v cestě ve finále NBA. Lakers mají nyní spoustu problémů (Davis se vrátí nejdříve za 3 týdny, LeBron ještě později), Utah se drží, ale zase je otázka, jak se na něm podepíše nezkušenost s dalšími fázemi play off, možná Denver s Jokičem, či Clippers (ale ti se vždy po...ou). 

V každém případě. Problém pro Nets mohou být max Jazz, nebo Lakers. Jazz proto, že mají skvělé trojkaře a velmi slušně (na poměry NBA) brání. Ale pořád šíře kádru a top hvězd hovoří pro Nets.

Lakers podle mě zase v této sérii dojedou na slabou úspěšnost trojek, která je provází už od loňska, plus na chatrné zdraví Davise - a LeBron (i se slušným PG Schröderem) sám na všechno stačit nebude.

Suma sumárum. Pinna má třeba kurz 3,3. Já hrál za 3,9 už v neděli. Současných 3,6 je super, fér kurz vidím někde na 2,8 max. Oni už současní Nets bez Duranta jsou skvělí, nechci vidět, až se vrátí on a zahřeje se do play off módu... 

Pokud by to nebyla NBA, hraju 5/5 - pořád je to ale "funny liga" a proto dávám jen 3 jednotky. GL nám a v půlce července boucháme šáňo spolu se Stevem a jeho partou!