Brno - Kolín | NBL, muži, Česko Autor: xavier

21.5.2021 14:59
Basketbal
NBL, muži, Česko
2021-05-21 17:00:00
2.03
3
Brno -1,5
TIPSPORT CZ/SK
Handicap

První zápas série o bronz, která se hraje na součet bodů z dvojzápasů. Čili v prvním utkání, kdyby byla remíza, neprodlužuje se.

Brno si potřebuje udělat doma náskok, protože v Kolíně se hraje hodně blbě. Důvody pro mousázku ve zkratce:

Brnu se vrací marodi Půlpán s Krakovičem, takže jsou až na pivota Puršla komplet. Jako pořád je to oslabení, ale i bez něj odehráli slušné 3 poločasy v sérii s Nymburkem. 

Zadruhé únava. Kolín hrál sérii s Opavou na pět zápasů, navíc cestoval do Slezska a opory Číž a Skinner jsou už hodně unavené - za celou sezonu točí v průměru 38 minut na zápas oba. Skinner byl ve druhém kole play off jen stín hráče ze základní části. O Wallacem ani nemluvím.

Číž na rozehrávce navíc není zdravotně úplně OK a teď proti němu stojí asi nejlepší obránce na pozici rozehrávače - Viktor Půlpán. 

Zatřetí - Brno šetřilo síly, sérii s Nymburkem kouč Růžička bral jako přípravu na zápas o bronz, kor když se zranili v té době Půlpán a Puršl. Nikdo nehrál v žádném utkání přes 25 minut a hrálo vždy všech 12 borců. Brňané mají širší rotaci, Kolín to hraje v 8 lidech.

Brno má velké ambice, chce hrát další rok Fiba Europe Cup, ale k tomu musí být letos 3. v NBL. Podřídí tomu všechno, já věřím, že unavený Kolín dneska ulítají. Bude potřeba pohlídat Pekárka, Číže a Jelínka, pokud se to podaří, věřím, že Brno může vyhrát klidně o 10 bodů. 

Já volím opatrnou variantu handicapu -1,5 - kde v kurzu spatřuji hodnotu. Fér bych zde viděl někde na 1,75 a na výhru Brna tedy řekněme 1,7.