Turecko - ČR | Kvalifikace na OH Autor: xavier

30.6.2021 13:46
Basketbal
Kvalifikace na OH
2021-07-01 04:35:00
1.88
4
over 155,5 bodů
PINNACLE
over

Naši baskeťáci rozehrají zítra olympijskou kvalifikaci v kanadské Victorii. Jejich soupeř z Turecka už jeden mač hrál - dnes nad ránem našeho času zdolal Uruguay 75-86. Zápas to byl hraný v tempu a obrany nebyly zrovna na nejlepší úrovni.

Turci splnili roli favorita, zvítězili a to je pro ně podstatné. O případné první místo ve skupině se tedy utkají s Čechy. Oba celky mají velmi silnou osu - na turecké straně všemu vévodí Korkmaz, Osman, Mahmatoglu či Sanli.

Naši se budou spoléhat na Satoranského, Bohačíka, Veselého a Balvína. Své si odehraje ale i Peterka s Audou. Škoda, že kvůli kotníku vypadl kapitán Hruban. Na pozici 3 máme slabinu. 

Ale pro over to ničemu nevadí. Naši hrají rychlý basket, ukázali to i v kvalifikaci, kde jim chyběla většina opor. Turci to mají podobně, kor, když mají v kádru čtysři hráče z NBA, potažmo i Sanli z Efesu je zvyklý na poměrně rychlé zakončování. 

Čekal jsem popravdě hranici v rovině kurzů někde na 158,5 bodech, možná i lehce výš. Posledně na MS v Číně (naši kádr stejný, Turci sice maličko jiný, ale možná ještě silnější, než letos) z toho byla česká výhra 91-76. Jinými slovy, moc bych se divil, kdyby nepadlo přes 160 bodů. Do tipu investuji čtyři jednotky.