Vuelta-2AKO | Ostatní Autor: acspCZ

25.8.2013 11:16
Ostatní
Ostatní
2013-08-25 13:00:00
2.32
3
Pozzovivo+Brajkovic
BET365
Ostatní

Vcerejsi tymova casovka dopadla v podstatě podle předpokladu a nic moc neukazala o rozlozeni sil jednotlivych zavodniku. Je sice pravda, ze několik zajimavych jmen odpadlo, ale to nemusi nic znamenat vzhledem k dalsimu vyvoji. Vuelta je pořad na zacatku a tězko se odhaduje, jak na tom ktery jezdec je, měl jsem vytipovano asi sest dvojic, ale nakonec vybiram jen dvě, kterym věřim nejvice.

Dnesni etapa nahrava vrchařum. V pruběhu trati jezdci přejedou jedno stoupani třeti kategorie, ktere by nemělo mit vliv na vyvoj etapy. Jinak se v podstatě jede 150km po rovině. V samotnem zavěru ceka na zavodniky 11km-ovy vystup. Po celou etapu ma foukat poměrně silny vitr, ktery by mohl nadělit hlavni pole na skupinky, jako to bylo k viděni v jedne z etap na Tour de France.

Parametry zavěrecneho stoupani - 11km, prum.sklon 5,6%, max. 10%. Útoky se daji ocekavat v uvodu, kdy sklon dosahuje 8-10% pote ovsem od 4. do 9.km se sklon pohybuje pouze mezi 2-4% cili je dost pravděpodobne, ze se stale pojede ve větsi skupině. Rozhodovat se bude v samotnem zavěru, kdy na jezdce ceka opět nějakych 8%. Posledni kilometr tedy bude pro vybusne vrchaře s vybornou akceleraci, tedy pro Rodrigueze, Valverdeho,Henaa, Urana, Pozzoviva..

 Domenico Pozzovivo - Ivan Basso 

Duvod, proc upřednostňuji Pozzoviva jsem jiz naznacil.. Domenico je skutecně tim typem vrchaře, ktery porazi sve soupeře svymi nastupy a vyhovuji mu prudka stoupani.
Oproti tomu Ivan Basso je zastupcem skupiny vrchařu, kteři vyhravaji diky konstantnimu tempu po cele stoupani. To je vyhoda spis na Tour de France, kde se jezdi dlouhe tahle kopce, tady na Vueltě je to spise o te vybusnosti v zavěru.
Kdyby měl někdo obavu z toho, ze se v zavěru nebude utocit, tak nemusi. Vuelta je totiz stavěna tak, ze vitěz etapy ziska bonus v podobě 10 vteřin do celkove klasifikace. A vzhledem k tomu, ze předevsim Rodriguez a Pozzovivo ztratili poměrně dost casu v tymove casovce, je velmi pravděpodobne, ze budou chtit tuto bonifikaci ziskat. Velky rozdil mezi oběma zavodniky je take v hmotnosti. Pozzovivo - 53kg a Basso - 70kg, z cehoz jasně vyplyva, ze jakmile za to Domenico v zavěru vezme, Ivan bude jen tězko kontrovat.

Jakob Fuglsang - Janez Brajkovic

Oba zavodnici haji barvy tymu Astana. Oba jsou to jezdci schopni jezdit v popředi na velkych zavodech. Rozdil je ovsem v cilech, s jakymi oba přijeli na letosni Vueltu. Fuglsang ma za sebou narocnou Tour de France, kde obsadil vyborne 7.misto. Nyni ve Å panělsku ma plnit pouze roli domestika pro Vincenza Nibaliho nebo pravě Janeze Brajkovice.

Janez Brajkovic zaziva sezonu plnou smuly.. Nejdřive měl jet italske Giro, ovsem Astana na posledni chvili přehodnotila plany a Brajkovice nechala doma. Pote chtěl Janez jet na pořadi na TdF, ovsem v 7.etapě se připletl do padu a Tour pro něj skoncila. Nyni je jeho cil jasny, uspět na Vueltě. Astana mu dala ultimatum, ze pokud nezajede nějaky slusny vysledek, neprodlouzi mu smlouvu. Jasnym leaderem tymu ma byt Nibali, ovsem vcerejsi casovka ukazala, ze tomu tak byt nemusi. Jak jsme viděli u ostatnich tymu, do cile větsinou vezl svuj tym kapitan. Za Astanu jako prvni finisoval pravě Brajkovic a nyni se pysni dresem pro vedouciho zavodnika Vuelty. Snaha Astany a samotneho Janeze bude tento dres udrzet co nejdele. Proto dnes ocekavam, ze Fuglsang v pruběhu zavěrecneho stoupani potahne, jak pro Brajkovice, tak Nibaliho a na poslednich par kilometrech si vystoupi. V podstatě Jakob ani nema duvod Brajkovice předjizdět.

Tězko hovořit o fair kurzu, spise si myslim, ze je nesmysl vypsat proti sobě Fugslanga a Brajkovice a i Pozzoviva a Bassa